ZENGİN OLMANIN EN İYİ ALTI YOLU

31.1123 Görüntüleme

ZENGİN OLMANIN EN İYİ ALTI YOLU

Sıkı çalışırsak ve para biriktirirsek, bir gün zengin olacağımızı varsayarız. Bu arzulu bir düşüncedir. Bazı mütevazı ama yararlı tasarruflarla sonuçlanma ihtimalimiz daha yüksektir. Eğer ciddi servet biriktirmek istiyorsanız, kullanabileceğiniz bazı yaklaşımlar vardır ve bazıları diğerlerinden daha etkilidir. En iyi yollar aşağıdaki gibidir:

1. Kendi işini kur ve sonunda sat.   Zengin olmanın en etkili ve kanıtlanmış yolu budur. Gerçek bir müşteri ihtiyacına yeni bir yaklaşım bulabilir ve ihtiyacı karşılayan karlı bir iş kurabilirseniz, o zaman gerçek bir değer yaratmış olursunuz. Bir temizlik işi, bir kuaför, danışmanlık veya yatırım bankası olabilir. İşletmeyi oluşturmak muhtemelen yıllar sürecek çok zor bir çalışma olacak. Yeni işletmelerin çoğu başarısız oluyor, bu yüzden riskler yüksek. Bir girişimcinin tüm becerilerine, dinamizmine, sebatına ve çalışkanlığına ihtiyacınız var. Ancak bunu kaldırabilirseniz, potansiyel kazançlar çok büyük. Ciddi varlıklı insanların çoğunun yaptığı budur.

2. Bir start-up’a katılın ve stok edin.   Bir veya daha fazla yeni başlayan şirkette hisse senedi pozisyonları biriktirebilirseniz, şirket büyürse veya yüzerse veya daha büyük bir işletmeye satılırsa ciddi bir sermaye kazancı için bir fırsat vardır. Sadece küçük bir girişimci azınlık, büyük sermaye kazancı elde etmeyi başarır, bu nedenle ihtimaller iyi değildir. Bununla birlikte, kararınızı hangi iş fikrinin ve hangi yönetim ekibinin başarılı olabileceğini görmek için kullanabilirsiniz. Apple, Google ve Microsoft’taki erken çalışanlar bu temelde milyoner oldular.

3. Serbest çalışan bir uzman olarak becerinizi geliştirin.   Pazarlanabilir bir beceri geliştirebilir ve bağımsızlığınızı koruyabilirseniz, önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Spor yıldızlarının, yazarların ve eğlence sanatçılarının zenginleşmesi budur. Genelde, serbest meslek uzmanı, bir şirket için çalışanlardan daha fazla kazanç fırsatına sahiptir. Riskler var ve özel bir şeye sahip olmalısınız. Başarınız kendi elinizde, bu yüzden bu bir beceri geliştiren ve kendi başına dışarı çıkmak isteyen insanlar için popüler bir yol.

4. Mülkiyet geliştirin.   Mülk almak, geliştirmek ve satmak, önemli bir sermaye pozisyonu oluşturmak için iyi kurulmuş bir yoldur. En önemli unsurlardan biri, borç para alarak, yatırımınızdan kaldıraç kazanabilmenizdir. 200.000 $ ödünç aldığınızı ve bir mülkü satın almak için kendinizin 50.000 $ ‘ını koyduğunuzu ve 250.000 $’ a mal olduğunuzu varsayalım. O zaman mülk geliştirip 400.000 dolara satıyorsunuz. Mülkiyet değeri% 60 arttı, ancak 50.000 dolarınız dört kat arttı ve 200.000 dolara yükseldi. Doğru alanlarda doğru özellikleri seçmeniz ve bunları akıllıca geliştirmeniz gerekir. Mülkiyet pazarındaki patlamalardan ve burt risklerinden dolayı risk altındasınız. Ancak, uzun vadede bu, servet biriktirmenin kanıtlanmış bir yolu olmaya devam ediyor.

5. Hisse senetleri ve hisse portföyü oluşturun . Uzun bir süre boyunca hisse senetlerine sürekli yatırım yapabilir ve temettüleri yeniden yatırabilirseniz, büyük bir servet deposu inşa edebilirsiniz. Tabii ki, hisse senetleri yükselirken de düşebilir ve birçok küçük yatırımcı portföyü düştüğünde kalbini kaybeder. Ancak uzun vadeli hisse senetleri boyunca mülk kadar iyi bir yatırım ve daha fazla likit. Borsa kazaları, parası ve güçlü sinirleri olanlar için büyük alım fırsatları sunar.

6. Zenginlik miras. Başarılı ya da varlıklı bir anne-baba olarak doğmuş olmanıza yardımcı olur, ancak bunu başaramazsanız, tesadüfen evlenebilirsiniz!

7. Kararlı bir işte çalışın, harcamaları azaltın ve bankada tasarruf edin. Bu sağduyulu bir uygulamadır ve finansal riskinizi azaltır ancak zengin olmak için etkili bir yöntem değildir. Giderinizi gelirinizde tutmalısınız, ancak ciddi para kazanmak istiyorsanız, gelirinizi önemli ölçüde arttırmalı ya da sermayenizi arttırmanın yollarını bulmalısınız. Yukarıdaki fikirlerden bazılarını tekrar ziyaret edin.

8. Kumar . Piyango kazananları ve poker yıldızlarını duyuyoruz, bu nedenle bu yaklaşım bazen işe yarayabilir ancak sayılar o kadar sakıncalıdır ki, zengin olmak için berbat bir plan gösterir. Bu yöntemden kaçınmanız ve yukarıdaki ilk altı taneden birini kullanmanız şiddetle tavsiye edilir.

Hayatta servet biriktirmekten daha önemli şeyler var. Kim zengin, sevilmemiş, yalnız ve sağlıksız olmak ister? Ancak, eğer hayattan zevk alabilir ve aynı zamanda zenginleşirseniz, neden olmasın? Rotanızı planlayın ve yolculuğa devam edin!

Bir Cevap Yazın