Youtube’a Rakip 14 Uygulama

YouTube , diğerleri arasında kurumsal, eğitim, TV, müzik ve blog video içeriği dahil olmak üzere farklı türde içerikler içeren videoları paylaşmak için çevrimiçi bir dijital platformdur. Bu platform için kullanılan materyallerin çoğu, telif hakkı etrafında dönen bazı sorunlar nedeniyle ortaya çıkan bazı bölgesel kısıtlamalar olsa da, izlemek için ücretsizdir.

İstatistikler, bu platformda her saat başı 1 milyar saatin üzerinde tüketildiğini gösteriyor. Başlangıçta, kullanıcıların paylaşmaya değer olduğunu düşündükleri orijinal video içeriğini paylaşmak için bir araç olarak kuruldu. Ancak yıllar geçtikçe para kazanmak için etkili bir araç haline gelmiştir.
Yapımcılar, direktörler ve sanatçılar, ilgili içerikleri video içeriğinin reklamını yapmanın bir yolunu bulmak için kullanıyorlar. 2005 yılında kuruldu, ancak şu anda ABD’de kullanılan en kapsamlı sosyal medya sitesidir. İşte pazardaki;

En iyi 14 YouTube Rakipleri

1) Vimeo

YouTube Rakipleri 1

Vimeo, kullanıcıların farklı türde videoları yüklemelerine, indirmelerine, görüntülemelerine ve paylaşmalarına olanak veren çevrimiçi bir platformdur. 2004 yılında kuruldu ve merkezi ABD New York’ta bulunuyor. İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Japonca, Fransızca ve Almanca’yı da içeren çok çeşitli dilleri destekler. Görünüşe göre kalitesi ve etkinliği hakkında konuşulan yüksek tanımlı video akışına izin verdiği için büyük üyeliğe sahiptir.

Vimeo, ayrıca üyelere temelden prime kadar abone olabilecekleri farklı paketler sunar. Bu sayede ilgilenen kişilerin ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun belirli bir kişiye abone olmalarını kolaylaştırır . Vimeo, çoğu blogcunun kullandığı ve üyeliğinin her yıl büyümeye devam ettiği YouTube rakiplerinden biridir.
2) Seğirme

YouTube Rakipleri 2

Twitch, canlı video akışını destekleyen çevrimiçi bir alandır. Bu bir yan kuruluşudur Amazon ve milyonlarca ilgi karşılamak üzere 2011 yılında başlatılan insanlar video akışı için özlem vardı. Trafiği yıllar geçtikçe artmaya devam etti ve 2014 itibariyle, farklı kullanıcılar tarafından en çok ziyaret edilen video akışı sitesi olarak 4. sırada yer aldı.

Twitch’in devam eden inovasyonu , platformun en iyi platformlardan biri olmasını sağlayarak pazarda ciddi bir rakip olarak firma adı oluşturmasını sağlamıştır. Bu platformdaki kullanıcı deneyimi, onu yenecek markalardan biri yapan, her zaman tatmin edici olarak da kabul edilir.

3) Dailymotion

YouTube Rakipleri 3

Dailymotion, Fransız tabanlı bir çevrimiçi video paylaşım platformudur. Kullanıcıların farklı türde video içeriği yüklemelerini, indirmelerini, görüntülemelerini ve paylaşmalarını sağlar. Ayrıca kullanıcıların, sanatçıların, üreticilerin, yönetmenlerin, premium ortakların ve bağımsız içerik oluşturucuların karışık içerik sunmalarını sağlar. Dailymotion’ü bu sektördeki yoğun rekabet içinde göze çarpan şeylerden biri de, tüm dünyada bulunabilirliği ve aynı zamanda 18 dili desteklemesidir.

2005 yılında Paris’te başlatıldı, ancak dünyadaki tüm farklı ülkelerden üyelerin ilgisini çekti. Pek çok insan, ilginç ve eğitici orijinal videoları paylaşmak için bir platform olarak kullanıyor, bu da zaman zaman ana kanallara gidemiyor.
4) Metacafe

YouTube Rakipleri 4

Metacafe, 2003 yılında başlatılan ABD merkezli bir çevrimiçi video paylaşım platformudur. Kategorilere göre spor, film, müzik, video oyunları ve TV programlarından nispeten kısa formlu videolar sunmakta. Bununla birlikte, 2012 yılında Dijital Kolektif Hizmetler tarafından satın alındığından beri bağımsız bir varlık olarak durdu.

Metacafe, her ay 13 milyondan fazla ziyaretçiye sahipti. Ayrıca her ay küresel olarak 40 milyonun üzerinde eşsiz izleyiciyi kaydetti, böylece sektördeki diğer oyuncularla rekabet etmeye değer güçlü bir marka haline geldi . Bununla birlikte, İngilizce’yi dünya pazarında bölümlere ayrılmış bir bölümle kullanımını sınırlayan tek dil olarak desteklemiştir.

5) Photobucket

YouTube Rakipleri 5

Photobucket, video topluluğuna ve çevrimiçi topluluğa görüntü barındırma dahil olmak üzere çok çeşitli çevrimiçi hizmetlerin sağlanmasında kullanılan, Amerikan merkezli bir çevrimiçi portalıdır. 2003 yılında Denver’daki merkezi ile kuruldu. Bu çevrimiçi portal şu ​​anda yaklaşık 200 milyon olduğu tahmin edilen üyeler tarafından yüklenen 10 milyardan fazla resmi barındırıyor.

Heyecan verici bir platform çünkü hem iş hem de kişisel amaçlı kullanılıyor, bu nedenle farklı insan kategorileri arasında popüler oluyor. Bu platformun üyeliği, sektördeki bir rakip olarak gücünü gösteren ve bunun ne kadar büyük olduğunun açık bir göstergesidir.
6) Flickr

YouTube Rakipleri 6

Flickr ayrıca görüntü ve video barındırma için kullanılan başka bir çevrimiçi web sitesidir. 2004 yılında piyasaya sürüldü, ancak Yahoo edinmeden önce sadece bir yıl boyunca işletildi . Kullanıcının kişisel fotoğrafları yerleştirmesinin yanı sıra, çevrimiçi topluluklar arasında etkili etkileşimi artırarak paylaşmasını sağlar.

İstatistikler, dört milyondan fazla fotoğrafın bu platformda günlük olarak güncellendiğini gösteriyor. Ondan fazla dili desteklediği için farklı kullanıcılar için ideal bir platformdur. Flickr bu sektörde gerçekten güçlü bir rakip çünkü bireysel ve blogcuların sahip oldukları veya kullanmanız gereken fotoğrafları paylaşmasına ve gömmesine yardımcı oluyor .

7) Veoh

YouTube Rakipleri 7

Veoh, kullanıcıların oluşturduğu bazı materyalleri, stüdyoyu ve bağımsız prodüksiyon içeriğini aramasını ve izlemesini sağlayan ABD merkezli bir internet televizyonudur. Birçok kullanıcı arasında popüler oldu, çünkü TV stüdyosu programları da dahil olmak üzere çok çeşitli içerikleri görüntülemek için onlara çeşitli seçenekler sunabildi.

İki ana görüntüleme seçeneği sunar; kullanıcıların telefonlarını ve bilgisayarlarını kullanabilecekleri web sitesi aracılığıyla ve ayrıca yazılım uygulaması aracılığıyla da. 2010 yılında finansal yükümlülüklerini yerine getirmediği için satın alan Qlipso’nun bağlı ortaklığı olarak faaliyet göstermektedir. Bununla birlikte, Veoh markasını tamamen kullanmaya devam etti ve bu süreçte zaman zaman daha fazla sayıda kullanıcı ve benzersiz ziyaretçi edindi.

8) Blip.tv

YouTube Rakipleri 8

Blip, 2005 yılında New York’taki merkezi ile kurulan web serisi içerik için ABD merkezli bir medya platformudur. Bu platform sayesinde, komedi, spor, drama ve diğer gösterilerin yanı sıra sanat da dahil olmak üzere farklı kategorilerde birkaç dizi sergilendi. Kullanıcılara orijinal ve heyecan verici içerikler verdi.

Ancak 2013 yılında Maker Studios tarafından satın alındı ​​ve bu da iki yıl sonra kapanmaya karar verdi. Bununla birlikte, Blip içerik üreticilerinin çoğu daha sonra maker.tv olarak bilinen başka bir web sitesi oluşturmaya yardımcı olmak için alındı. Blip, dijital içerik servis sağlayıcılarında, dünyanın birçok yerinden birkaç üye edinerek yol açtı.

9) Vube

YouTube Rakipleri 9

Vube, kullanıcıların çok çeşitli video içeriği yüklemelerini ve paylaşmalarını sağlayan dijital bir platformdur. Bu platformda paylaşılan video içeriği, sporlardan, etkinliklerden ve diğerlerinden müzikten farklıdır. Vube ile ilgili ilginç bir unsur , videolarının popüler olması durumunda kullanıcıları ödüllendirmesidir . Ancak şimdi birkaç nedenden ötürü iptal edildi ve uzmanın iddialarından biri diğerleri arasındaki olumsuz politikalardan kaynaklanıyordu.

Dolaylı Rakipler

10) Netflix

YouTube Rakipleri 10

Netflix, dijital medya ve video içeriği akışı konusunda uzmanlaşmış ABD merkezli bir medya akışıdır. 1997’de yeniden başladı, ancak yıllar geçtikçe, birçok yayın abonesiyle en büyük dijital çevrimiçi platformlardan biri haline geldi. Şu anda 100 milyondan fazla abonesi var, bunun dijital yayıncılık piyasasında hesaba katılması gereken bir güç olduğunu gösteriyor.

ABD, yakın geçmişte küresel olarak büyüdüğü kadar, yaklaşık 55 milyon olduğu tahmin edilen önemli sayıda aboneye komuta ettiği en büyük pazardır. Netflix orijinal programları, 2017 Emmy Ödülleri’nde 20 ödül aldı. Günümüzde pek çok yetişkin YouTube’u izlemek yerine Netflix filmlerini ve dizilerini tercih ediyor. Bu nedenle en iyi YouTube Rakipleri arasında biri olarak kabul edilir.

11) Amazon Prime videoları

YouTube Rakipleri 11

Amazon ana videosu, abonelerin hızlı sevkiyat, medya yayını ve bir dizi dijital servis için hak kazanmalarına izin veren dijital medya ürünlerinin çevrimiçi bir satıcısıdır . Amazon grubunun bir yan kuruluşunu işletiyor ve abonelerin tüketimleri için tercih ettikleri tüm dijital medya ürünlerini almalarını sağlıyor.

Amazon astar videoları, bu sektördeki en büyük oyunculardan biriydi ve YouTube dahil diğer oyunculara yoğun bir rekabet sunuyor. Telefonlarda, tabletlerde ve PC’lerde yaygın olarak erişilen birçok işletim sistemini destekler.

12) Facebook Videoları

YouTube Rakipleri 12

Facebook , dolaylı bir rakip olmasına rağmen tartışmasız pazardaki en zor YouTube Rakipleri. Dünyadaki en kapsamlı sosyal ağ sitesidir. Kullanıcıların etkileşime girmesine, haber almasına, dijital içeriği yüklemesine ve paylaşmasına izin verir. Halen 2 milyarın üzerinde kullanıcısı olan ve dünya çapında en fazla sayıda aktif kullanıcıya sahip sosyal ağ platformu olma yolunda bilgedir.

Yıllar geçtikçe, Facebook, platformunda kullanıcıların video ve fotoğraf paylaşmasını sağlayan oldukça fazla sayıda özellik ekleyebildi. 2016 yılı sonu itibariyle Facebook, platforma erişimde kullanıcı deneyiminin verimli, etik ve güvenli olmasını sağlamakla görevli toplam 17.048 çalışanı vardı .

Diğer Sosyal medya ağı videosu

 13) Hulu

YouTube Rakipleri 13

Hulu, talep servis sağlayıcısına yönelik Amerikan merkezli bir abonelik videosu . Dört farklı işletme müştereken ona sahipti, ancak yıllar içinde en çok sevilen platformlar arasında, özellikle de televizyon izlemeyi tercih eden Amerikan gençleri arasında yer aldı. Hulu, abonelerine hem ücretsiz hem de ücretli hizmetler sunmaktadır.

ABD’de Hulu’yu gün boyunca farklı zamanlarda izleyenlerin% 9’luk pazar payını kapsar. 2016 mali yılı sonu itibariyle Hulu, dünya çapında toplam 12 milyon aboneye ücretli servise abone oldu. Bu nedenle, sektörde gerçekten büyük bir mesele olduğunu gösteriyor.

14) Hotstar

YouTube Rakipleri 14

Hotstar, kullanıcılarına dijital ve mobil eğlence sunan Hint merkezli bir platformdur. Endüstride neredeyse üç yaşındaydı, ancak kullanıcı sayısına göre karar veren en hızlı büyüyen çevrimiçi dijital platform haline geldi. İlk başta ICC dünya kupası kriketini izlemek için mobil bir uygulama için tasarlandı. Hizmetler.

Kullanıcıların çevrimiçi video akışı yapmasının yanı sıra istek üzerine video hizmeti almasını sağlar. Halen, 150’den fazla reklam verene sahiptir ve bu da öncelikli olarak çevrimiçi dijital medya endüstrisinde en aktif rakiplerden biri olmak için büyüdüğünü ima etmektedir. Bir web sitesi olarak mevcuttur ve ayrıca iOS ve Android’i destekleyen mobil cihazlara indirilip kurulan bir uygulamaya sahiptir .

Bir Cevap Yazın