Wing Yüzüğü – Panik Yüzüğü Nedir?

panik yüzüğü

Wing Yüzüğü – Panik Yüzüğü Nedir?

Wing Yüzüğü – Panik Yüzüğü… Kadına şiddetin artık azalmasını daha çok temenni ettiğimizde günümüzde, çoğu zaman bunun önüne geçilemiyor. Tacize uğrayan, şiddet gören, toplu taşıma araçlarında bile rahatsız edici durumlara maruz kalan kadınlar için bir panik butonu gerekliydi. Neyse ki artık var ve sadece sponsor desteği eksiği kalmış durumda. Wing Yüzüğü adı verilen bu feminen panik botonları yüzük olarak tasarlanarak, her kadının taşıyabileceği bir hale getirilmiş.

wing ring

Kadınlar olarak genelde telefonlarımızı çantamıza atarız. Ani gelişen tehlikeli durumlarda telefona ulaşma ve ulaştıktan sonrada arama yapmak olanaksız olabiliyor. İşte bu sebeple ihtiyaç olan panik butonu, yüzük şeklinde tasarlanmış. Kadın aksesuarlarından ne kolye ne de bileklik seçilmiş bu tasarım için. Çünkü elimizde tek bir parmak hareketi ile en kolay ulaşılabilecek yer, tabi ki yüzükler. Taşıması kolay, kamuflesi güzel, kolaylığı zaten müthiş bu panik wing yüzükleri nin.


Çalışma prensibi daha da güzel. Wing Yüzüğü nün elin iç tarafında kalan yerinde, içe girintili şeklinde tasarlanmış düğmeye 3 saniye basılı tutunca daha önceden belirlenmiş 5 kişiye mesaj gidiyor. Bununla kalmıyor panik yüzüğü nün marifeti. Sizin konumunuzu atarak GPS takibi de yapılmasına imkan sağlıyor. Yanlışlıkla basılmaması için 3 saniyelik süre konması, panik yüzüğü için de pratik bir hal alıyor. Yanlışlıklarla sarpa sarmadan panik yüzüğü işini görüyor kadınların.

panik yüzüğü

Artık herkesin bir ”-Kıymetlimissss” i olacak!!!

İsim olarak da Wing ismi seçilmiş. Wing Ring gayet hoş bir isim olmuş 🙂 Tasarımcıları olan Burcu Coşkun ve Doğukan Şengül iki genç ortak.  Tacize uğradıktan sonra böyle bir fikir geliştirildiği yazılsa da bazı yerlerde, esasında böyle bir taciz olayı yok. Özgecan olaylarından sonra yaşanan olumsuz düşünceleri fikre dönüştürem duyarlı gençlik kısacası. Burcu Coşkun da her kadın gibi kendini ıssız olsun olmasın bazı yerlerde tedirgin hissediyor, bu da panik yüzüğü yani wing yüzüğü  yaratmak için ilham veriyor. İsim olarak wing seçilme sebebini de gayet hoş açıklıyorlar. Wing ingilizcede kanat anlamına geliyor. Yüzük ile sinyal verilen 5 kişi sayesinde de bu wing yüzüğü sizin koruyucu meleğiniz oluyor. Plastik ve metal olarak iki cinste olan wing yüzüğü (panik yüzüğü), şimdilik sadece iki renk olarak üretiliyor: Siyah ve beyaz…


Birleşmiş milletler ile de iletişime geçen wing yüzük tasarımcılarımız, yurtdışında kadına şiddeti temsilen kasım ayında turuncu giyilen etkinliğe uyumlamak için yüzükleri turuncu renkte çıkarmayı planlıyorlar. Fiyat 129-149 TL. Seri üretime geçmek için 100 bin TL bir bütçe ve sponsor desteği arıyor. Kesinlikle alınması tavsiye olunur. Ve ben kesinlikle bu yüzüğü alacağım 🙂


Kıymetlimissssss!!!

My Precious!!!

Bir Cevap Yazın