Windows 10 ayarlar ile bilgisayarınızı uçurun!

Windows 10 ayarlar ile bilgisayarınızı uçurun!

Windows 10 ayarlar ile bilgisayarınızı uçurun!

  • Windows 8 ve 10 , yükleme hızı nispeten güzel fakat kurulum yaparken hızlı ayarlar seçeneğini seçerseniz pek çok ayarı otomatik onaylamış oluyorsunuz, bu durumu engellemek için kurulum esnasında kişiselleştir‘e tıklamalısınız ardından izinleri kapatmalısınız
  • Windows 8 ve 10 , windows’a giriş yapmak için microsoft hesabınız olmadan giriş için sayfanın altında küçük yazı ile yazan bu adımı atla seçeneğini seçerek yada internetinizi kapatarak kolay şekilde yerel hesap oluşturabilirsiniz.
  • Windows 8 ve 10 , windows 8 ile birlikte defender adlı antivirüs yazılımı otomatik olarak geliyor,kişisel verilerinizin şüpheli durumda microsoft’a gitmesini istemiyorsanız defender’i açıp ayarlar>gelişmiş>veri örneklerini otomatik gönder seçneğini devre dışı bırakın.
  • Windows 10 ayarlar : Windows 10 yapılacak saldırılar için kullanıcı hesabı denetim ayarını açık tutun, bunu yapmak için windows’u ara çubuğuna kullanıcı hesabı denetim ayarlarını değiştir yazın yalnızca uygulamalar bilgisayarımda değişiklik yapmaya çalıştığında uyar seçeneğini uygulayın
  • Windows 10 ayarlar : Windows 7/8/10 hızlandırma pencere tuşuna basılı iken ile R tuşuna basın msconfig yazıp enter yapın.  Hizmetler sekmesine geçin tüm microsoft hizmetlerini gizle şıkkını işaretleyin. Bilmediğiniz progamların işaretlerini kaldırın. Başlatma sekmesine geçin görev yöneticisini aç yazısına basın. Başlangıç sekmesi altında bilgisayar açılışında başlayan programlar gözükmekte bilmediğiniz yada istemediğiniz programa sağ tıklayıp devre dışı bırak seçebilirsiniz.

Windows 10 ayarlar

Windows 10 ayarlar

Windows 8.1 de bilgisayar açılışında metro arayüz ile karşılaşıyor. Direk windows açılışında masa üstü ekranıyla açmak istiyorsanız. Görev çubuğu içerik menüsünden seçenekler bölümünden navigasyona girin ardından “girişte ana sayfa yerine masa üstünü göster” seçeneğine seçin.

  • Windows 10 ayarlar : Windows sıfırlama, arama kutucuğuna reset yazarak bu bilgisayarı sıfırla seçin. Sıfırlama iki şekilde yapılıyor . Sıfırlama sonrası kişisel veriler geri gelir yalnızca sistem sıfırlanmış olur. windows 8.1 de herhangi bir etki olmadan yenileme windows 10 da kişisel verileri geri alma seçenekleri ile sıfırlama yapılıyor.

Bir Cevap Yazın