Whatsapp Gizli Özellikleri

Whatsapp Gizli Özellikleri

Popüler program gizli özelliklerle doludur. İşte o  Whastsapp Gizli Özellikleri. İster  WhatsApp’ı kullanmaya başlamış olun, ister uzun yıllar bağımlısı olun, bu yararlı, gizli özelliklerden birkaçını bilmiyor olabilirsiniz.

Mesaj Metnini Değiştirme

Yazı yazarken italik ve üzeri çizili olarak yapmanızı sağlar.

Bunu yapmak için, biçimlendirmek istediğiniz her şeyden önce ve sonra birkaç tane özel karakter eklemeniz gerekir.

WhatsApp’ta kalın metin yazmak için bir yıldız işareti kullanın (* kalın yapmak istediğiniz metini yazın *); Metni bir alt çizgi ile italik yapmak için (_italik yapmak istediğiniz metini yazın_); Pürüzleri ile üstü çizili metin oluştur (~ üstü çizili yapmak istediğiniz metini yazın ~).

Yıldızlı Mesajlar

Bir mesaja yıldız ekleme, bir arkadaşınızın sizi gönderdiği bir telefon numarasına, adresine veya makaleye geri dönmek için uygun bir yol oluşturur.Gelen yada giden iletiye uzun basın, ardından üstteki Yıldız simgesine hafifçe vurun.

Yıldızlı iletilerinizi görüntülemek için, iOS’ta ekranınızın altındaki Yıldız sekmesini seçin. Android kullanıcılarının whatsapp ana ekranda ,menü düğmesine, ardından Yıldızlı Mesajlar’a hafifçe vurmaları gerekir.

Görüşmeyi Sessize Alma

Bir film veya toplantıya giderken, konuşkan bir grup sohbetini veya meşgul olduğunuza dair ipucunu bulamayan bir arkadaşınızı susturmak için WhatsApp’ın sessize alma özelliğini kullanın.

Android kullanıcıları bir sohbet sırasında sohbet ekranında sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun, daha sonra  hoparlör simgesine dokunun. IPhone kullanıcılarının bir görüşmeyi açmaları gerekir; ardından ekranın üst kısmındaki kişi veya grubun adına, ardından Sessiz’e dokunun .

WhatsApp, bir sohbeti 8 saat , 1hafta,  1 yıla kadar sessiz hale getirme seçeneği sunar.

Fotoğraf ve Videoları Otomatik İndirmeyi Kapatma

WhatsApp’la kamera rulonuza gelen her fotoğrafı ve videoyu kaydetmekten, kendi fotoğraflarınızı karmaşık hale getirmektense, otomatik kaydetmeyi devre dışı bırakmayı tercih ederseniz.

iPhone’da Ayarlar > Sohbetler’i açın ve Gelen Ortamı Kaydet’i kapatın .

Android’de > üç nokta >ayarlar >veri kullanımı >mobil veri kullanırken , başlığı altında fotoğraflar ve videolar işaretlerini kaldır.

Bilgisayardan Whatsapp Kullanın

Kişiye Özel Bildirim Ayarlama

Gelen her mesaj için aynı uyarı sesi yerine, kişilere özel uyarılar ayarlayabilirsiniz. Böylece telefonunuza bakmadan size kimin mesaj yazdığını bilmek daha da kolaylaşır.

Android kullanıcıları , bir sohbet dizisini görüntülerken Menü simgesine ve ardından Kişiyi Görüntüle > Özel Bildirimler’e dokunun>Özel bildirimler i işaretle ve seçeneklerini belirle.

Bir iPhone’da WhatsApp kullananlar için , bir sohbet dizisini görüntülerken kişinin adına, ardından Özel Bildirimler’e dokunun .

Sohbeti Dışa Aktarma

Bir konuşmayı kaydetmek için ihtiyacınız olduğunda dışa aktarabilirsiniz. Bir görüşmeyi seyrederken, Android kullanıcılarının Menü düğmesine ve ardından Diğer > E-posta Sohbetine hafifçe vurmaları gerekiyor .

Bir iPhone’da işlem, bir sohbet dizisini görüntüleme, ekranın üst kısmındaki bir kişiye dokunup ardından Kişi Bilgileri sayfasının en altına gidip Sohbet Dışa Aktar’ı seçmeyi içerir .

Her iki cihazda da medya takılı veya açılmamış olarak dışa aktarma seçeneği sunulmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın