USB 3.2 Süper Hızıyla Karşınızda!

USB 3.2 Süper Hızıyla Karşınızda!

USB 3.2 Süper Hızıyla Karşınızda… USB 3.2 , var olan kablolar ile veri hızlarını iki katına çıkartır. USB C Tipi iki şeritli şerit başına 5 Gbps kullanarak 10 Gbps’ye kadar veri aktarım hızına ulaşmak mümkün. USB 3.2 ile bu hız 20 Gbps saniyede 2GB aktarım hızı sağlar. Elbette, artan hızı kullanmak için USB 3.2 uyumlu cihazlara ihtiyacınız olacak.

Teknolojinini ilerlemesi ile günümüzde kullanılan telefonlar ve kamera cihazları ile yapılan fotoğraf ve video çekimleri yüksek boyutlarda yer kaplamaktadır. Bu tür dosyalar ve videoların aktarımlarında veri aktarım hızı büyük önem taşımaktadır. Günümüzde çekilen yeni 4K videolar GB olarak yer tutmaktadır. Burada yeni USB teknolojisi büyük önem taşımaktadır. Eylül ayında piyasaya çıkacak olan yeni USB , USB 3.1 standartı ile uyumlu çalışacak. 2020 yılında ülkemizde telefon ve bilgisayarlarda bu yeni teknolojiyi bulabileceğiz.

USB C Tip Nedir?

USB C , USB 3.0 Promoter Group tarafından geliştirilen bir teknolojidir. Yapılan bağlantı tek port üzerinden iletilir. USB girişinden telefonunuzu bağlayıp hem usb girişi ile bağlantı sağlayıp hemde aynı anda şarj edebilirsiniz.

Cep Telefonunu Bluetooth ile Bilgisayara Bağlama Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın