Tripofobi Nedir?

Tripofobi Nedir?

Tripofobi Nedir?… Öncelikle görselde ki resmi çok zor seçtiğimi en bakılası olanın bulduğumu söylemeliyim. Bu resmi koymak saatler süren bir mide bulantısını bana getirecek olsa da paylaşıyorum 🙂 Daha korkunçlarını bakmaya cesaret edebilen yazsın o yiğiti bir alkışlayalım :)))

Bugün farklı bir fobi den bahsedeceğiz. Adı Tripofobi…Oldum olası toplu duran, kümeleşmiş şeylere bakamam. Film izlerken, dışarıda gezerken ve diğer durumlarda sık ve kümelenmiş halde gördüğüm herşey de midem bulanmaya başlıyordu. Hafif kaşıntı ile seyreden bu durum, kussam rahatlayacağım boyutuna kadar gidiyordu.Çok araştırdım ve sonunda Tripofobi diye bir fobi olduğunu öğrendim.

Her ne kadar adı delik korkusu olsa da aslında daha kapsamlı birşey. Vücuttaki gözenekler olsun, karınca yuvalarında ki karıncaların kümelenmiş görüntüleri olsun ya da en kötüsü gökyüzüne baktığımda kuşların bile çok fazla sayıda olup kümeleşmiş şekilde hareket etmesi olsun beni oldukça irrite eden bir durum. Rahatsızlık veren görüntülere bakdıkça şiddetli bir ağlama duygusu uyandırıyor.  Adına Tripofobi denilen bu korkumu daha geçen sene öğrendim.

Bir tedavisi yok

Sanırım kendime telkin verip, aslında gördüğüm şeylerin normal olduğuna kendimi ikna etmem yeterli olacaktır. Henüz başaramasam da buna çare bulacak olan insana şimdiden şükranlarımı iletiyorum. Yazarken bile mide bulantıma hakim olamadığım Tripofobi konusunda pek fazla ayrıntılı bilgi de bulunmuyor. Bende en azından yaşadığım, hissettiğim duyguları anlatmak istedim ki, belki benimle aynı durumda olup da Tripofobi yi yeterli bulmuyordur. bu konu ile ilgili yeni bir fobi bulunana kadar fobim tripofobi. Tüm tripofobik olanlara geçmiş olsun diyorum.

Bir Cevap Yazın