Sivilce Haritası

sivilce haritası

Sivilce Haritası

Sivilce Haritası… Sivilce haritası ile muhtemel olabilecek sorunları vücudun sinyallerine göre yorumladık. Kesinliği yüzde yüz müdür bilemem, ama göz atmakta fayda var derim.

BOYUN BÖLGESİ

Boyun bölgesi ilk bakışta görünen ve dikkat çeken vücut bölgemizdir. Eğer boyun bölgenizde sivilce varsa bu hormonlarla alakalı bir problem olduğunun habercisi olabilir. Tabi eğer sürekli yağlı ve salık saçlarla gezmiyor, kirli yada hava almayı engelleyici bir şeyler takmıyorsanız…


OMUZ BÖLGESİ

Sürekli temas eden çantalar yoksa ve bu bölgelerde sivilce varsa, stresli bir durum söz konusu olmalı.


GÖĞÜS (İMAN TAHTASI) BÖLGESİ

Zayıflamak için rastgele diyet yapıyor, sağlıksız besleniyorsanız bu bölgedeki sivilceleriniz size sindirim sisteminizde bazı sorunlar olduğunu gösteriyor olabilir.

DİRSEK ÖN BÖLGELERİ

Dirseklerinizin ön bölgelerinde ki sivilceler çok rastlanılası bir durum değil. Tüy köklerinde eğer ki bir tıkanıklık yoksa ( ki bunlar kese ve uygun nemlendirici ile çözülebilir bir durum) ozaman vitamin eksikliği olabilir.

GÖBEK BÖLGESİ

Yine bu bölgede de eğer sıkan ve havasız bırakan giyim tercihleri yapılmıyorsa, sebep yükselen kan şekeri olabilir.

CİNSEL BÖLGE

Temizlik konusunda hatalı bir uygulama yoksa gerekli hijyen sağlanıyorsa epilasyon sonrası oluşan sivilcelerden değilse ve hala sivilce varsa bunun sebebi de cinsel yolla bulaşan hastalıklar olabilir.


BACAK ÜST BÖLGELERİ

Bu bölgelerde görülen sivilce sebebi alerjik veya hassas bir cilt yapısından kaynaklı olabilir.


SIRT VE BEL BÖLGESİ

Bu bölgedeki sivilce dış etken yoksa yani temas eden kirli ve yağlı saçlar, kir, kıyafet faktörleri gibi, o zaman uyku ve beslenme düzeni bozukluğu neden oluyor olabilir.

KALÇA BÖLGESİ

Sımsıkı iç çamaşırları ve gerekli hijyeni göstermeme gibi durumların dışında, yine sindirim sistemi sorunları alarm veriyor olabilir.

Sonuç olarak; yeterli ve dengeli beslenme, düzenli bir uyku ve stresten uzak bir yaşam her konuda olduğu gibi sivilce konusunda da bizlere bir çözüm getiriyor.

Bir Cevap Yazın