Sihir Etkisi Yaratan Kafeler

ilginç kafeler

Sihir Etkisi Yaratan Kafeler

Sihir Etkisi Yaratan Kafeler… Kafelerin en farklı, en tuhaf ve en entellerini bulduk derledik:) İstanbul da yaşayanlar için farklı seçenekler ve farklı konseptler sunan bu ilginç kafeler, gerçekten insanda sihir etkisi bırakıyor. Sanki bir yerlerden Harry Potter’ın gizemli dünyasına açılacak bir kapı çıkacakmış hissi veriyor:) Hep aynı tarz kafelere gitmekten sıkılanlar ya da arkadaşlarını şaşırtmak isteyenler için, değişik atmosfere sahip olan ilginç kafelere bir göz atalım:Monarch Marine (Eski Otomobil sevenler)


Motor, bot ve dalış malzemeleri satan bir dükkan, bir fotoğraf sanatçısının dokunuşlarıyla bir kısmı kafe haline getirilmiş. Kafe içinde 1950 yıllarından kalma otomobiller, iki asırlık ceviz ağacından yapılma kocaman bir tezgah bulunuyor. 5-6 adet masa bulunuyor ve bu masaların alt kısımlarından el yapımı zincirler sarkıtılmış. Eski arabalar ufak süslemelerle daha da ilgi çekici hale getirilmiş. Çay, kahve ve tatlı canınız çekerse, farklı bir ambiyansla keyfi iki katına çıkarabilirsiniz. Kafeyi Karaköy Kemeraltı caddesinde bulabilirsiniz.


Walter’s Coffee Roastery (Braking Bad dizisi sevenler)

 

 

 

 

Bir başka farklı Kafeye de Moda Caferağa caddesi dolaylarında rastlıyoruz. Braking Bad dizisi hayranları mutlaka uğramalı. Kafeye girdiğinizde, dizinin içinde gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Duvar dekoru kocaman bir periyodik cetvelden oluşuyor. Deney tüplerinde kahveler hazırlanıyor, sarı tulumlarla garsonlar servislerini yapıyorlar.


Anti Cafe (Zamanın değerini bilenler)

 

 

 

 

 

 

Bu gizemli kafe yolculuklarından bir başka durağı da yine Kadıköy Yeldeğirmeni taraflarında karşımıza çıkıyor. Adeta sosyalleşmenn adresi olan bu kafede sadece zaman satılıyor. Yani bir saat için 10-15 TL gibi bir ücret ödüyor ve zamanın tadını diğer insanlarla paylaşabiliyorsunuz. Yemek yok, içecek yok. Eğer siz getirip, oradakilerle paylaşmak isterseniz en kallavi sofralara bile denk gelebilirsiniz.


Sedona (Bisiklet aşığı olanlar)


Yeniköy semtindeyiz şimdi de. Bisikletseverlerin en uğrak yeri, Sedona… Bisilet kiralama ya da bisikletinizle ilgili bir sorunu çözmek istediğinizde nefis kahveler ve tatlılarda size eşlik ediyor.


Minoa Cafe Bookstore (Kitap Kurtları)

 

 

 

 

 

 

Kafeye iki koku için gidilir. Birincisi yemek, ikincisi kitap kokusu. Yani kitap kurtları için harika bir mekan. İngilizce kitaplar dahil birçok kitabı kafe ortamında bulabilir, yemeğinizi kütüphanelerin arasında yiyebilirsiniz. Akaret’lere yolu düşenler için aklınızda bulunsun.


Hobbit House (Paylaşmayı sevenler)

 

 

 

 

Balat semtinde bulunan bu kafenin girişinde, paylaş-kurtul yazan bir gardrop karşılıyor sizi. Mahalle sakinleri ya da müdavimler kullanmadıkları eşyaları buraya bırakıyor, ihtiyacı olanlar da ücretsiz bir şekilde yine burdan alabiliyor. Renklerin içinde geri dönüşüm malzemelerinden yapılmış objeleri de inceleyebilirsiniz.
Resimler için kaynak: 

http://www.ertekin.com.tr/pro/referans/index.php?/category/147/start-15

http://listelist.com/anti-cafe/

http://azsekerli.com/kadikoy-modada-acilan-walters-coffee-roastery/

https://www.zomato.com/tr/istanbul/sedona-concept-yenik%C3%B6y-merkez-istanbul/photos

http://oyalamaca.blogspot.com.tr/2015/01/aklimi-basimdan-alan-kitapci-minoa-cafe.html

http://www.yineiyiyedik.com/2016/04/hobbit-house-balat/

http://matchupmag.com/gurultuden-uzakta-5-mekan/

Bir Cevap Yazın