SAATİN EN SANATSAL HALİ: NAKIŞ SAAT – ATÖLYE FİTTONYA

NAKIŞ SAATİN EN GÜZELİ: BUKET SAAT

Merhabaaa… Sizlere bugün İnstagram’ da bir sayfayı anlatmak istedim. Atölye Fittonya. Kendisi hem bir anne, hem bir İstanbul’dan kaçan bodruma yerleşen bir cesur yürek, hem de nakış sanatçısı. Sayfasına denk gelmem keşfette önüme çıkmasıyla oldu. Birbirnden güzel özenle yapılan nakışlarını saat olarak yapması dikkatimi çekti. Tam da odama bir saat bakıyorum ki, Duygu hanımın sayfasına denk geldim. Tek tek özenle nakşedilmiş saati görünce aşık oldum ve sipariş vermek için hemen iletişime geçtim.

Geçtim geçmesine de, Duygu hanımın sohbetine dalınca siparişi falan unuttum neredeyse Duygu hanım o kadar tatlı, kibar ve naif biri ki. Bir satıcı ile konuşuyormuşum gibi hissetmedim. Arkadaş edindim desem abartmış  olmam inanın ki. Uzunca sohbet ettik ve ben saatten almak istediğimi söyledim. Aynısı olmasına da gerek yokmuş, bana ekstra istediğim şeyler olup olmadığını sordu, renkler için fikrimi aldı. Önerileri de açık olması çok hoşuma gitti. İçime sinsin diye elinden geleni yaptı yapım sürecinde de.

Biraz yoğun olduğundan ve el emeği bir ürün yaptığından beklemem gerekti, ama hiç sorun değil. İşin sonunda bana gelecek saati beklemenin heyecanı bile  güzeldi. Küçük işletmelerden, özellikle kadın girişimcilerden ürün aldığımda nasıl özenli geldiğini bildiğimden, hep onlardan alışveriş yapmayı seçerim. Atölye Fitoonya’ da yani Duygu hanım da, aynen beklediğim gibi özenli paketlemeler yapan, içine sevgi mutluluk koyan ve sürprizleri ile şaşırtan biri. Kesinlikle aldığını hakediyor. Gelen kutuda beni ilk başta pembiş bir kargo poşeti karşıladı. Orada merakım hepten arttı zaten, sonrasında içinde simli bir pembiş paket daha çıkmasın mı onu da açınca işte aşık olduğum saat artık ellerimdeydi. Sarılıp başucuma koyarak uyumak istedim. İçinden arkadaşlık rozeti ve güzel sözler yazılı motto kart çıktı. Kargo paketinin üzerindeki bantları ve damgaları da belirtmeden geçemeyeceğim.

(Daha nakış çerçeve, nakış takvim, pano ve logo panoları var. İnsan bakmaya doyamıyor.)

Saati bir kenara bırakarak, buradan Duygu hanıma teşekkür etmek istiyorum. Onun bu yazıdan haberi yok. Ssürpriz olacak. O beni paketi ve sohbeti ile o kadar mutlu etti ki ben de karşılığından bir jest yapmak çok istedim J Duygu hanımın İstanbul’ dan Bodrum’a yerleşme hikayesi de ayrıca çok dikkatimi çekti. Malum herkesin hayali bu neredeyse… Bir de tatlı mı tatlı bir oğluşu vari adı da neee bilinnn Teoman J ben bir Teoman hayranı olarak bir kere daha bayıldım. Minik Teoman bey  fırsat verirse, Duygu hanım da kumaşı nakışları ile beziyor da beziyor. Tebrik ediyorum kendisini buradan sizin nezdinizde. Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın. Ben kendisini tanıdığıma çok mutlu oldum. Arada sohbet etmek için bile yazıyorum J ve daha onunla bir sürü çeyiz yapacağız. Nakışla ilgili her konuda gözü kapalı güvenip memnun kalabileceğiniz birisi. Güzel insanlar tanımak çok güzel. Umarım daha da büyütürsünüz  işinizi ve  bir gün fiziksel olarak dükkanınızı da ziyaret ederiz güzel nakışlarınızı. Sizinle ayıca bir de röportaj yapmak isterim J

Not: Fittonya’nın her hafta ücretsiz şablon paylaştığı bir de telegram kanalı var. Aklınızda bulunsun…

Yazar: limonperisi

NAKIŞ PANO SETİ
NAKIŞ ÇERÇEVE

İNSTAGRAM

https://www.instagram.com/atolyefittonya/

TELEGRAM

https://t.me/atolyefittonya

SHOPİER NAKIŞ KİTLERİ

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=atolyefittonyaduygu&sid=Q1ZCTVQwZmhqdnBVUzdybTBfLTFfIF8g

Bir Cevap Yazın