Power Point Ötesi : Sunum Araçları

Power Point Ötesi : Sunum Araçları

Power Point Ötesi : Sunum Araçları… Birisi “sunum araçları” dediğinde akla ilk gelen şey nedir? Çoğu insan için muhtemelen Microsoft’un Power Point’dir. Power dPoint iyi bir sunum yazılımı olmasına rağmen sunum yapım dünyası slaytların yaratılmasının ötesine geçen geniş bir alandır. Hikayeleri paylaşmak ve ortak çalışma yapanların hikayelerini anlatan araçlardan, küçük işletmelerin iş sunularında yardımcı olabilecek çok sayıda kaynak var. Daha iyi sunumlar oluşturmanıza, daha iyi bir sunum yapan ve müşterilerinizle ve kitlelerle gerçekten etkileşim kurmanıza yardımcı olabilecek işletme tanıtımı aracı.

Dijital beyaz tahta

Sununuzu elektronik beyaz tahta olarak da bilinen dijital beyaz tahtalarla bir adım öteye taşıyın. Bu etkileşimli ekran, bir bilgisayara (Wi-Fi, Bluetooth USB veya seri bağlantı noktası kablosu kullanarak) bağlanır ve ekranınızı yansıtmaktadır. Normal ekranlı projektörlerin aksine, dijital beyaz tahta kitlenizi özellikli dokunmatik ekran özellikleri ve bir kalemle açıklama, çizme ve vurgulama özellikleriyle meşgul eder. Multimedya içeriğini oynatmanın yanı sıra bağlantılara da tıklayabilirsiniz. Dijital beyaz tahtalara örnek olarak Google Jamboard, Microsoft Yüzey Hubı, MimioBoard, Cisco Spark Board ve Promethean verilebilir.

Google Slaytlar

Bulut tabanlı ofis uygulamaları ve Google’ın gerisinde kalmayacak. Verimlilik paketi Google Drive tarafından sunulan bir sunum uygulaması olan Google Slaytlar , herhangi bir Web tarayıcısı üzerinden erişilebilen, güçlü, işbirliği dostu bir PowerPoint alternatifidir. Kullanıcılar, sunular oluşturmanın yanı sıra, yaptıkları işi takımlarındaki herkesle (örneğin bir toplantı veya video konferans sırasında) gerçek zamanlı olarak paylaşabilir ve düzenleyebilir. Google Slaytlar, bir Google hesabı ile tamamen ücretsizdir.

 

Bir Cevap Yazın