PC Yedekleme Klavuzu Yeni Başlayanlar İçin

yedekleme

PC Yedekleme Klavuzu Yeni Başlayanlar İçin

Verilerinizi yedeklemeniz gerektiği biliyorsunuz. PC yedekleme işleminin Nasıl yapılacağından emin değilseniz, bu rehber yardımcı olacaktır. Hepimiz biliyoruz ki verilerimizi yedeklemeliyiz. Dijital verilerin yedeklenmesinin kişinin refah ve huzur ortamı için vazgeçilmez olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz.

Ne Yedeklenir?

Yedekleme yazılımınızı belgelerinize, resimlerinize, videolarınıza ve müzik klasörlerine yönlendirmek ve bu işi yapmasına izin vermek yeterli görünebilir. Verilerinizi sürücüleriniz üzerinde doğru yere koymalısınız. Buna rağmen, yedekleme hakkında düşünmeniz gereken diğer veri türleri de vardır.

Email Programları

Bilgisayarınızda bulunan , Outlook , POP3 hesabı tarzı masaüstü yazılımı kullanıyorsanız, indirdiğiniz tüm e-postaları tutan kişisel depolama alan tablosu adı verilen bir dosyayı takip etmeniz gerekir. Çalıştırdığınız Outlook ve Windows sürümüne bağlı olarak birkaç farklı yerde bulunabilir. Dosyayı bulmak için Outlook’u açın, Dosya> Hesap Ayarları> Veri Dosyaları sekmesine gidin, herhangi bir girişi tıklayın ve Klasör Konumunu açın. Ayrıca, Windows 10 Dosya Gezgini’nde Gizli Öğeleri görebildiğinizden emin olmanız gerekir , bu nedenle Görünüm menüsüne gidin ve klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster seçeneğini aktif edin. Outlook’un verilerinizi yedeklemek için bir Alma ve Verme seçeneği var , bu seçeneği kullanın.

Web Tarayıcıları

Mozilla Firefox tarayıcısında yerleşik şifreleme ile yedekleme ve senkronizasyona sahiptir. Sağ üst köşedeki () işaretine basın. Bir hesap oluşturun ve sonra yedeklemeyi Firefox’un etkin olduğu tüm bilgisayarlarınızda ve aralarında Android veya iOS için Firefox’u ayarlayın .

Google Chrome , tarayıcı ayarlarını (yer işaretleri, uzantılar, temalar, hatta uygulamaları) Google hesabınıza kaydeden benzer bir senkronizasyon özelliğine sahiptir; Değişiklikler, bu hesabı diğer bilgisayarlarda veya akıllı telefonlarda Chrome ile kullandığınızda senkronize edilir.

Sürücüler
Bilgisayarınıza bağlı donanım çevre birimleri varsa, bilgisayarınızda ekran kartları, yazıcılar, tarayıcılar ve benzerlerinin yazılım sürücüleri bulunur. DriverMax (istemediğiniz ek araç çubuklarını yükler, bu nedenle yükleme sırasında inceleyin) gibi basit Windows yazılım uygulamaları veya SlimDrivers mevcut sürücülerinizi yedekler ve güncel olmayan sürücülerin güncellemelerini de yapar.

Sürücülerinizi yedeklemez iseniz , bir geri yükleme işlemi gerçekleştirirken bu sürücüleri bulmak için her üreticinin web sitesine bakmanız gerekebilir; ancak dürüst olmak gerekirse, bu daha iyi bir yol olabilir; Güncel sürücüler dijital olarak imzalanmış ve doğru kaynaktan gönderilmiştir. Daha fazla zaman alacaktır, ancak uzun vadede PC yedekleme için bir kere indirip uzun süre kullanabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Sosyal Ağlardaki kullanıcı hesaplarınızı da yedekleyebilirsiniz.

Yedekleme Türleri

Yedekleme, bir dosyayı bir noktadan diğerine kopyalamak kadar basit olabilir, örneğin sabit diskinizden çıkarılabilir bir USB flash sürücüye.

Yalnızca belirli verileri yedeklemeniz gerekiyorsa, kaydetmek istediğiniz dosyaları seçin ve dosyaya kopyalayın.

Windows 7’den bu yana var olan Windows’un tümleşik Yedekleme ve Geri Yükleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Bulut Depolama

Birden fazla bilgisayarı kullanan herkes için bir zorunluluk olan senkronizasyon yazılımı, tüm bilgisayarlarınızda aynı dosyaları bulundurmanızı sağlar. Akıllı telefon aracılığıyla bile her yere erişebileceğiniz dosyaların çevrimiçi bir yedeklenmesini daima içerirler. Artıklık içinde nihai. Bu alandaki büyük isimler Dropbox , Microsoft OneDrive ve Google Drive. Bunlardan herhangi biriyle bir dosyada bir değişiklik yapın ve hesap kullanarak, diğer işletim sistemlerinde bile, diğer tüm PC’lere otomatik olarak gönderilir. Hepsi de ücretsiz, genellikle 2 GB’a kadar birkaç gigabaytlık çevrimiçi depolama alanı sağlar, ancak yıllık belli bir ücret ödeyerek daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın