Moda Fanatikleri İçin İş Fikirleri

Moda Fanatikleri İçin İş Fikirleri

İnsanlara moda üzerinde çalışmak istediğinizi söylerken, muhtemelen burnunuzda sersem bir tepki veya sempatik bir başınızı sallarsınız. Bununla birlikte, tutkunuz değişmiyorsa, başınızı yüksek tutun ve yüksek topuklu tutun. Sektörde bir isim yapmak basit değildir, ancak başarılı olmak için bir model veya tasarımcı olmak zorunda değilsiniz. İşte moda fanatiği için yedi iş fırsatı.

Moda olay üreticisi

Moda şovu yapmak kolay değil. Moda olay üreticileri tasarımcılar ve modellerle çalışır, hatta bazen onları koçluk yapar.Başlangıç ​​maliyetleri çok az olsa da – çalışanlara hatta bir ofise ihtiyacınız yok – biraz ağır teşvik uygulamak zorunda kalacaksınız. Kartvizitler, çevrimiçi bir portföy ve basılı bir portföyü gösteren kullanıcı dostu bir web sitesi şarttır. Ayrıca endüstri web siteleri aracılığıyla da ağ oluşturulması faydalıdır. Gelir potansiyeli, sahip olduğunuz müşteri sayısına ve ne kadar büyük olduklarına bağlıdır.

Moda işi antrenörü

Bu iş, modaya geçmek isteyen kurumsal geçmişine sahip birisi için idealdir. Bir moda işi antrenörü, büyüme planlarından fatura toplama ve defter tutma gibi günlük görevlere kadar tasarım firmalarına işlerini yönlendirmede yardımcı olur. Yaratıcı tasarımcının farklı iş ortamlarında nasıl performans göstereceği ve etkileşim kurabileceği konusunda koçluğunu da içerebilir. Bir moda koçluğu işi için başlangıç ​​maliyeti çok düşük, ancak kazanç potansiyeli önemli.

Moda Blogcu

Endüstrinin liderleri düşündüğü o zamandan beri kendilerine girdiler ve çok sayıda reklam satıyorlar.            Moda blogları, web sitesi geliştirme ve barındırma oldukça ucuz olabileceği gibi büyük yatırımlar gerektirmez – ancak birçok ayak işi gerektirebilirler. İster şık fotoğraf operasyonları arayışında şehir sokaklarını takip ediyorsanız veya önde gelen tasarımcıların hareketlerini izlerseniz değişen trendleri her an takip etmeniz gerekecek.  Artı tarafta, bir moda blogu mevcut işinizin tamamlayıcısı olabilir.

Fotoğraf Stüdyosu

Fotoğraf stüdyosu, çekim yerlerini araştırmak, çekimler için giyecek almak, mobilya ve aksesuar satın almak ve fotoğraf çekiminin planlandığı gibi gittiğinden emin olmak için fotoğrafçılarla birlikte çalışıyor. Başarılı fotoğraf stilistleri herhangi bir geçmişten gelebilir. Genellikle iyi bir iş yaparak ve ağız yoluyla iş kazanarak markalarını yaratırlar. Fotoğraf stüdyolarına saatlik ya da proje ödeyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın