Makale Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma…Makale yazarak para kazanma konusunda, oldukça sık sorulan sorular ama tatmin edici olmayan cevaplar var.  Ben makale yazmaya geçen yıl başladım. Önce 100 kelimesini 50 kuruşa yazdıran, emek sömürücü olan sitelerle çalıştım. Bunu tabi ki önce para için değil, içimden gelen yazı yazma tutkusuyla yaptım. Yani sömürüldüm ama öğrendim. Yazı yazma teknikleri olsun, anahtar kelime kullanımı olsun, SEO uyumlu yazma olsun bu gibi incelikleri öğrendim.  100 kelimelik yazı,  hem kısa hem uzun bir yazıdır. Yani ilk yazdığınız da aman ne var 100 kelimelik makale  yazmakta denir. Ama sonrasında sürekli; şu konuyu da yazın, bunu da yazın, en az şu kadar yazın derler ve bitmek bilmeyen anahtar kelime yerleştirmeleri isterler. Birkaç kere makale  yazdıktan sonra, gerçekten kendinizi vererek bir şeyler yazmışsanız, diğer yazılara geçildiğinde artık kafa yorulmuş ve durmuş hale geliyor.

Siz özenir yazarsınız ama size çok güzel yazmışsınız bile demezler.

Ücretleri ve yazılan makale konularını, bir panelde takip etme olanağı veren site de var, mail yolu ile ulaşan siteler de. Mail yolu ile ulaşanları kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çünkü yazıp kafa patlatıp, gönderdiğiniz 300 kelimelik bir makaleye 1 TL yi bile vermemek için kırk takla atıyorlar. Ödeme günü talep ettiğiniz zaman size o makale onaylanmamıştı zaten deniyor. Ee tabi burda sizin makale  bir kere gitmiş oluyor. Kullanırlar, kullanmazlar orasını bilemem ama kullandıklarına eminim. Neyse panel yoluyla çalışanlarda hem istediğiniz makale konusunu seçebiliyorsunuz, hem de ödemeyi takip edebiliyorsunuz. Ama yine dediğim gibi 50 kuruş 1 lira için kafanızı yormaya değmiyor. Yani az daha çaba gösterseniz zaten, direk makale isteği yapan firmalara kendiniz de ulaşabiliyorsunuz. Bu işi profesyonel olarak yapan, nitelikli içerik üreten yerler de var. Proje isteği yapan insanlarla, içerik yazarlarını aynı platform da buluşturan yerler daha makul fiyatlar ile sizi karşılayabiliyor.

Makale Yazarak Para Kazanma

Benim makale maceram da bu şekilde seyir etti. İlk başlarda para verildiğine inanamayıp, deneme olarak makale yazmıştım. Tabi bu arada belli bir kota da koyuyorlar. 20 TL 50 TL ve  hatta  100 TL gibi. Yani 100 kelime 50 kuruştan dersek, sizin 1 hafta içinde 20 TL kazanabilmeniz için 200 makale yazmanız gerekiyor. O da onaylanırsa yatıyor tabi. Yine de çok hızlı makale yazabilenler için ya da para sorun değil,  ben önce kendimi test edeyim diyorsanız başvurup yazmaya başlayabilirsiniz. Cep harçlığı çıkar yani. Ama yine de özel bir yetenektir yazmak. Atladığım konu var mı bilmiyorum ama yine de soru sormak isterseniz makale yazma deneyimlerimi elimden geldiğince paylaşırım. Hoşçakalın yazmayı ve okumayı seven arkadaşlar 🙂

Bir Cevap Yazın