Kartpostal Koleksiyonu

90 lı yıllarda çocuk olmak…

Kartpostal Koleksiyonu…Çocukken özellikle 90 lı yıllarda pek çok şeyin koleksiyonunu yapardık. Koleksiyon yapmak hem bir hobi iken hem de birşeyleri tamamlamaya çalışmanın bazen tamamlamanın tatminkarlığı bizi mutlu ederdi. Davetiye koleksiyonum vardı mesela. Nasıl orjinal, güzel ve sadeliği ile iddalı parçlarım vardı. Taşınırken ne yazık ki kayboldu. Peçete koleksiyonum, pokemon ve dizilerin cipslerden çıkan taso koleksiyonu, magnet koleksiyonu ki şu an hali hazırda hala devam ettiğim bir koleksiyon gibi bir sürü koleksiyonum vardı. Dedemden kalma eski bozuk para koleskiyonum da vardı ama ona çok özenmemiştim. En sevdiğim koleksiyonum kartpostal ve salsa trendy gençlik dergileri koleksiyonum. Dergilerden çıkan posterler içinde ayrıca koleksiyon yapardım.

Koleksiyon AŞKI

Eksik parçaları, sayıları toplamak için çok uğraşırdım. Koleksiyoner olmak sabır ve emek ister. Kişiye bir amaç verir. Bence günümüzde çocuklarımıza bir tema bulup bununla ilgilenmelerini sağlamak güzel olur. Mutlu ve sabırlı olurlar. Her toplanan parçada başarılı hissederler kendilerini.

Fittonya kullanıcısının ürünlerini görmek için tıkla

İkinci el ürün satan yerlerde özellikle hala baktığım bir şey var; Kartpostallar…. Zebramo da fittonya kullanıcısının kartları dikkatimi çekti. Artık kimse birbirine kart yollamıyor, mektup yazmıyor. Çoğu konuda geriye dönüşler yaşıyoruz ve nostaljiye ilgi had safhalara yükselmişken; neden sevdiklerimize, yakınlarımıza, arkadaşlarımıza kartpostallar mektuplar yollamıyoruz. Ptt den yollama 3 tl bile tutmuyor ama kartın gittiği kişide yaratığı mutluluk paha biçilemez oluyor.

Fittonya kullanıcısının ürünlerini görmek için tıkla

DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN TIKLAYIN

Ben kartpostalları toplayıp Bodrum’da yaşayan kardeşime yollamaktan büyük keyif alıyorum. Her gün telefonda konuşsak bile onun satırlarını okumak benim satırlarımı da onun okuması inanılmaz bir keyif. O buradayken gittiğimiz yere özgü kartpostalları alır o günümüzü günlük gibi yazardık. Hala da devam ediyoruz. Ortaköy de kumpir yemeye mi gittik hemen ortaköy meşhur camii li bir kart alır günümüzü yazardık. Bodrum a tatile mi gittik istemediğim kadar kartpostal çeşiti vardı her gğne bir tane alıp anılarımızı ölümsüzleştirdik. Kart günlüklerim için ayrı, normal koleksiyonum olan kartlar için ayrı bir kutum var. Açıp bakmak okumak beni çok rahatlatıyor çoğu zaman. Kişiselleştirilen kartlar bu ara çok ilgimi çekiyor. Bununla ilgili arama yaparken ne buldum söyleyeyim. En sevfiğim çizgi filmin kartpostallarını…. Fred Çakmaktaş ve barnie moloztaş ailesi kartpostallarını. Sevdiğim ilgilendiğim izlediğim okuduğum herşeyi kartpostal kutumda da saklamaya karar verdim. Zebramo kullanıcısı olanlar zaten üyeler, olmayanlar için şuraya bir link bırakıyorum tıkla

Üye olduktan sonra Fittonya kullanıcısının yeni kartpostallarına göz atabilirsiniz. Fittonya kullanıcısının ürünlerini görmek için tıkla

Bir Cevap Yazın