İş Yerinde Stresinizi Azaltmak mı İstiyorsunuz?

İş Yerinde Stresinizi Azaltmak mı İstiyorsunuz?

İş yerinde stresinizi azaltmak mı istiyorsunuz? Yeni araştırma , her sabah işe nasıl gidileceğini düşünmenizi öneriyor.

Yakın zamanda Uluslararası İşyeri Sağlık Yönetimi Dergisinde yayınlanan bir araştırmada , araç kullanırken veya toplu taşıma araçlarıyla çalışmak yerine bisiklet sürmek, stres seviyenizi azaltabilir.

Yapılan araştırmaya göre , bisiklet sürmenin iyi bir gün geçirmek için  iyi bir yol olduğunu söylüyor. Çalışanlar, ilk 45 dakika içinde otomobil ile seyahat edenlere göre daha düşük stres seviyeleri gösterdiği belirtiliyor.

Çalışma, ankete katılanların ankete 45 dakika içinde cevaplarını değerlendirdiler. Bu, çalışanların stres ve ruh halinde daha “anlık” bir değerlendirme için yapıldı.

“Son araştırmalar, sabahın erken saatlerinde stres ve ruh halinin, gün içindeki etkilerinin güçlü yordayıcıları olduğunu gösteriyor.”  “Günün geri kalanında olayların nasıl algılandığı, yorumlandığı ve yerine getirildiğini şekillendirebilirler.”

Zaman tanımlamasının, işe vardıklarında stresin daha net bir resmini temin ettiğini de ekliyor. Retrospektif değerlendirmeler iş gününün ilerleyen saatlerinde ortaya çıkacak stres faktörlerine göre renklendirilebilir.

Bisiklet Avantajları

Bisiklete binme nispeten ucuz bir mod ve iyi fiziksel aktivite şekli olarak gösterilmiştir. Trafik tıkanıklığı ve kirlilik ile ilgili endişeler arttıkça, yürüyüş ve bisiklet gibi motorlu olmayan alternatif ulaşım modlarını daha da artıyor.

Bir Cevap Yazın