İlginizi Çekecek Az Bilinen Bilgisayar Hileleri

İlginizi Çekecek Az Bilinen Bilgisayar Hileleri

Günümüzde bilgisayar kullanan insanların birçoğu, bilgisayar kısayollarını biliyor.Sizlere az bilinen bilgisayar hileleri göstereceğiz.Kesinlikle paylaşacağınız bilgisayar hileleri !

1.Tarayıcıyı Not Defteri Olarak Kullanma

data:text/HTML,%20<html%20contenteditable>

yukarıdaki kodu kopyalayıp Google Chrome yada Mozilla Firefox tarayıcısında arama çubuğuna yapıştırıp enter tuşuna basın ve not defteriniz hazır.

Bilgisayar Hileleri

2.Artık Kullanımda Olmayan Web Sitesini Bulmak

Çoğu zaman, çevrimdışı olan bir web sitesini buluyoruz ve ona erişemiyoruz. Web sitesinin adresini kopyalayın archive.org sitesini açın enter url or keywords yazan yere yapıştırın ve enter tuşuna basın… çoğu zaman korunmuş bir kopyası vardır.

Bilgisayar Hileleri

3.Görev Yöneticisini Hızlı Açma

Görev yöneticisini açmanın birkaç yolu var. Ctrl+Alt+Delete tuşlarına basıp açılan ekrandan görev yöneticisini seçebilirsiniz.Görev çubuğuna sağ tıklayıp görev yöneticisini seçebilirsiniz. Bunların yerine Ctrl+Shift+Esc tuşlarına basıp direk açabilirsiniz.

4.Sağ Tıklatma Özelliği Kapalı Olan Site

Yarın teslim etmen gereken bir ödevin var ve tam istediğin siteyi buldun ancak o da ne! sağ tıklama çalışmıyor ve buradaki yazıyı kopyalayamıyor musun? Endişelenme bunun bir yolu var.

açmış olduğunuz site adresinin yazdığı yerin başında bir kilit işareti var yada daire içinde (i) işareti.İşaret veya kilit simgesine farenin sol tuşu ile basın ve Javascript yazısının karşısındaki ok işaretine basarak engelle yazısını seçin.

Bilgisayar Hileleri

Engelle seçeneğini seçtikten sonra sayfayı yeniden yükle yazısı karşınıza çıkacak.Sayfayı yeniden yükle dediğinizde artık sayfa üzerinde farenin sağ tıklamasını kullanabilirsiniz ve kopyalama işlemlerini yapabilirsiniz.

Bilgisayar Hileleri

5.Google Chrome’da Resim Araması

Herhangi bir sitede görüp beğendiğiniz bir resim yada fotoğraf ile ilgili arama yapmak için resim üzerine sağ tıklayıp Google içinde resim ara seçeneğini seçerseniz. Benzer resimleri içeren google aramasını yapar.

Bilgisayar Hileleri

 

 

Bir Cevap Yazın