Hint Filmleri Sevenler İçin 10 Film Önerisi

Hint Filmleri Sevenler İçin 10 Film Önerisi

Rengarenk, eğlenceli danslı müzikli görsel şölen vaadeden hint fişmlerini seven kadar yeren de çok var ne yazık ki. Evet bazı sahneler oldukça saçma gözğkse de bence çok samimi filmler yapıyorlar. Benim hint filmlerinde favorim Aamir Khan. Bu adam olmasa hintliler ne yaparmış bilemiyorum. Bu adamın filmleri defalarca izlenir ben söyleyeyim 🙂

1. Ram-Leela, 2013

Bu Hintli bir şekilde Romeo ve Juliet’in gerçek bir hikayesidir. Biraz dans, süs, sari ve Hindistan eklerseniz filmin arsasını alırsınız. Eskiden birbirlerinden nefret eden iki aile ve ilk görüşte aşık olan iki kalp vardır. Sevgilerini duyurduklarında ne olacak? Aileleri merhametli olacak mı yoksa aşıkların hayatını mahvedecek mi?

2. The Villain, 2014

Romantik filmlerin kesinlikle melodram olduğunu düşünüyorsanız, o zaman çok yanılıyorsunuz. Villain, gerilim ve drama tarzında film çekiyordu. İzlerken, sahip olduğu en değerli şeyi – aşkını elinden alırsanız, bir kişiye ne olacağını öğreneceksiniz. Guru hayatını suça adayan acımasız bir adam. Hatta kalpsizliğinden dolayı “Şeytan” bile deniyordu. Ancak, Aisha ile karşılaştığında her şey değişir – yaşamında fark yaratan bir aşk.

3. Outsourced, 2006

Seattle’dan Todd Anderson adlı sıradan bir menajerin hayatındaki beklenmedik değişiklikleri anlatan, farklı kültürlerden insanların eğlenceli ilişkilerini anlatan romantik bir komedi. Bir çağrı merkezinin yöneticisi olmak için Hindistan’a geliyor ve çalışanlardan birine aşık oluyor.

4. Jodhaa Akbar, 2008

Kalplerin anlaşılması bir dinler birliğidir. Bir priori’nin farklı inançlara sahip insanların aşk hikayesi basit ve kolay olamaz. Bu, Hindistan’ın en ünlü imparatorlarından birinin ve güzel bir prensesin dokunaklı bir aşk hikayesidir. Muhammed Ekber Müslüman. Prenses Jodhaa bir Hindu’dur. Siyasi üstünlüğe dayalı bir birliğin iki kişinin gerçek aşka dönüşmesi şaşırtıcıdır . Fakat Jodhaa’nın babası, mutluluklarının önünde duruyor ve bu çok ciddi bir problem.

5. Lagaan: Hindistan’da Bir Zamanlar, 2000

Bu film, çiftçilerin İngiliz yönetimi döneminde İngiliz hükümetine karşı isyanı ile ilgilidir. İngiliz komutanın kız kardeşi sıradan bir çiftçi Bhavan’a âşık olur. Sıkı durum yaşamlarını ve romantik ilişkilerini nasıl etkiler? Birbirleriyle mutlu olacaklar mı? Filmde izle!

6. Bajirao Mastani, 2015

Film 18. yüzyılda gerçekleşiyor ve bize büyük Hint savaşçı Bajirao I ve Müslüman prenses Mastani’nin aşk hikayesini anlatıyor. Bu film iki gencin olağan aşkı ile ilgili değil. Bu romantik hikayeye üç kişi katılıyor ve hepimizin bildiği gibi, ikisi bir şirket, üçü de değil. Öyleyse, reddedilen aşkı kim talihsiz olacak? Ve bu diğerlerine mutluluk veriyor mu?

7. Sanam Teri Kasam (“Size yemin ederim sevgilim”), 2016

Bu film dokunaklı bir aşk hikayesini anlatıyor. Saraswati kütüphanede çalışan sıradan bir kız. Güzellik ve moda trendlerini düşünmüyor; insanlar onu basit bir kitap kurdu olarak algılıyorlar. Onun evlenmesini ve babalık evini terk etmesini engelleyen bu basitlik. Çok sayıda ebeveyn ve meslektaş suçlamasıyla Saraswati yollarını değiştirmeye karar verir ve komşusu Inder Parihaar adlı yardımdan yardım ister. Kızlara nasıl bakacağını bilen ve toksik bir kadının belirtilerini tanımlayabilen yakışıklı bir adam .

8. The Japanese Wife

Bu, Japon kalem arkadaşıyla evlenen fakat onu göremeyen, Japonya’ya uçak bileti almak için yeterli parası olmadığı için bir Bengal okulu öğretmeninin öyküsüdür. Yine de yıllar boyunca yazışmalar devam ediyor …

9. Refugee, 2000

Nazneen, sığındığı bir adama aşık olan sevimli bir Pakistanlı kız. Hint-Pakistan sınırındaki bir köyde yaşayan memleketini terk etti. Diğer mültecilerin gizlice Hindistan’dan Pakistan’a sınırı geçmelerine yardım ediyor. Kızlarının mutlu olmalarını dileyen Nazneen’in ailesi, kalbinin zaten başka bir erkeğe verildiğini bilmeden, sınır görevlisinin başı ile evlenecek.

10. Fanaa (“Aşk Yok”), 2006

Yeni Delhi’yi gezerken kör bir kız Zooni büyüleyici bir rehber Rehan ile tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. İşler düğüne geliyor. Fakat Rehan beklenmedik şekilde ortadan kayboluyor. Yedi yıl sonra, Zooni aniden sevgilisinin Pakistanlı bir terörist olduğunu öğrendi.

Bir Cevap Yazın