Cep Telefonunuzdaki Gizli Özellikler

Cep Telefonunuzdaki Gizli Özellikler

Kodlayıcıların , gizli bir kod girerek erişebilecekleri Gizli Özellikler i açan bir hikayesi vardır. Bu gelenek eski oyunlardan başlayarak günümüz mobil telefonlara kadar uzanmıştır.

Bu hızlı ve gizli özellikler i olan kodlar kullanıcıların erişimine izin veren bir kullanıcı protokolüdür. Bu protokol cep telefonları için oluşturulmuştur. Bu genel kullanıma sunulan arka kanallar, kullanıcıların servis sağlayıcılarının bilgisayarlarıyla doğrudan iletişim kurmalarını veya cihazlarındaki arka uç özelliklerine erişmelerini sağlar.

Bunları bir telefon görüşmesi başlatmak için kullandığınız ekrana girerek erişilir ve genellikle * veya # tuşlarıyla arasında bir dizi sayıdaki sayıları başlatır ve biter.

Çok fazla pratik değillerdir. Birçok kişi IMEI numarasının ne olduğunu bilmeye gerek duymaz. Yine de cep telefonunun neler sakladığını görmek eğlenceli olabilir. Kapsamlı kodlar nadiren farklı operatör, işletim sistemleri veya telefon modeline göre değişim gösterebilir.

Test Modu

#0# : Yalnızca Android işletim sisteminde çalışır.

IMEI Numarası

*#06# : IMEI numaranızı gösterir. IMEI, cihazınıza özgüdür. Diğer şeylerin yanı sıra, bu numara çalınan cihazların “kara listeye alınmasına” yardımcı olabilir veya müşteri desteğine yardımcı olabilir.

Yönlendirme Kontrol

*#67# : Çağrı yönlendirme,  bu kod, meşgul olduğunuzda veya bir çağrıyı reddettiğinizde telefonunuzun hangi çağrıları yönlendirdiğini kontrol etmenizi sağlar.

Varsayılan olarak sesli mesaj servisidir, ancak çağrı yönlendirmek için değiştirebilirsiniz . iPhone’da, Ayarlar> Telefon> Çağrı Yönlendirme sayfasına giderek bu numarayı değiştirebilirsiniz. Android (sistemden sisteme değişir) Uygulamalar> Telefon>Üç nokta> Ayarlar> Çağrılar>Çağrı yönlendirme dokunun.

Telefon Numaranızı Gizleyin

#31# : Arayan kişinin cep telefonu numarası bilgilerinin görüntülenmesini engeller.

Çağrı Bekletme

*43# : Bu kod çağrı bekletmeyi etkinleştirir; #43# girerek devre dışı bırakabilirsiniz .

Hızlı Test Menü

*#7353# : Samsung Galaxy’de çalışır. Genel test modunu açar.

1-Melody, 2-Vibration, 3-Speaker, 4-Dimming, 5-Camera, 6-VT Camera, 7-Bluetooth.

 

 

Bir Cevap Yazın