Çalınan Laptop Dizüstü Bilgisayar Nasıl Bulunur? 2019

Çalınan Laptop Dizüstü Bilgisayar Nasıl Bulunur 2019

Herkesin başına gelebilir veya gelmiştir. Bir dizüstü bilgisayarı kaybetmek veya çaldırmak herkesi çılgına çevirir.Peki bu durumda ne yapmalısınız. Çalınan Laptop ,Öncelikle polis merkezine başvurup kayıp/çalıntı başvurusu yapın daha sonra sanal ortamda bilgisayarınızı nasıl bulabilirsiniz ona bir göz atalım.
 

 

evden ek iş olarak makale yazarım diyorsan önerim burada http://yazkazan.net/?aff=42673

Macbook Çalınan Laptop Bilgisayarı Bulmak

IPhone ve Mac aygıtlarını kullanıyorsanız, dahili GPS’iniz var demektir. IPhone’unuzdaki Find iPhone uygulamasını kullanın. MacBook bilgisayarları da buluyor.Bilgisayarımı sistem tercihlerimde bul dediğinizde , Bul mac’imi etkinleştirdiğinizden emin olun.

  1. Giriş ekranınızdan başlayın.
  2. Ayarlar> [adınız]> iCloud’a dokunun. IOS 10.2’yi veya daha önceki bir sürümünü kullanıyorsanız, Ayarlar> iCloud’a gidin.
  3. Altına gidin ve Bul iPhone’um’a dokunun.
  4. IPhone’um ve Send Son Konum’u açmak için kaydırın.

Oturum açmanız istenirse,  Apple kimliğinizi girin .

Çalınan Laptop Dizüstü Bilgisayar Nasıl Bulunur 2017
Mac’imi Bulma Nasıl Kurulur?

  1. Apple   menüsüne gidin.
  2. Sistem Tercihleri> iCloud’u tıklayın.
  3. Mac’imi Bul’u açmak için kutuyu işaretleyin.
  4. Mac’imi Bul seçeneğinin yanında Ayrıntılar düğmesini görürseniz, Ayrıntılar> Açık Güvenlik ve Gizlilik> Konum Servislerini Etkinleştir’i tıklayın. Güvenlik ve Gizlilik tercihlerinde Konum Servislerini Etkinleştir seçeneği belirirse, kilit simgesini tıklayın  ve bilgisayar yöneticisinin adını ve şifresini girin.
Mac Bul etkinleştirildiği sürece, Mac’inizi Bul seçeneğine gidip iCloud şifrenizle oturum açtığınızda, Eylemler: Ses Oynat altında üç seçenek sunulur. Kilitleyin ve Mac’i Silin. Birincisi yüksek uyarı sinyali verecek. İkincisi Mac’inizi kilitliyor ve izliyor.
 

Windows Çalınan Laptop Bulma
Microsoft uzun zamandır, kayıp/çalıntı bölümünde Apple’ın gerisinde kalmıştı. Kasım 2015 den itibaren Microsoft Windows 10 bilgisayarı izlemenin bir yolunu sunarak büyük bir adım attı.

Windows>Ayarlar>Güncelleştirme ve güvenlik yolunu izleyin. Cihazımı bul seçeneğine tıklayın.

Burada daha önceden cihazımı bul seçeneğini aktifleştirmediyseniz Kapalı konumdadır. Değiştir tuşuna basın ve açık konuma getirin. Yapmış olduğunuz etkinleştirmenin ardından cihazın konum özelliğini test etmek için http://account.microsoft.com/devices/about adresini açın ve microsoft hesabınız ile oturum açın. Cihazlarım sekmesi altında bulunan bilgisayarımı ve cihazımı bul seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz.

Takip Cihazları

Trackr , son birkaç yılda ortaya çıkan takip cihazları ile bilgisayarınızdan belli bir uzaklığa gittiğinizde cep telefonunuzdan size alarm veya müzik gönderir. 100-150 metre mesafelerde çok iyi çalışır.
takip için  link

3 thoughts on “Çalınan Laptop Dizüstü Bilgisayar Nasıl Bulunur? 2019

  1. KAYITLI ÜRÜN diye resmi bir sitemiz var. Artık oradan kayıt olarak çalınan yada kaybolan ne varsa bulabilirsiniz. Belki buradan inandırıcı gelmeyebilir ama siteye bir göz atın ne kaybedersiniz ki. Bu tarz kuruluşlar kurumsal kimlik altında sağlıklı sonuçlar veriyor. Türkiye de yeni olmasına rağmen ilerde gerçekten çok işlevsel bir hal alacak. Sloganımız 2. el ne alırsanız alın sorgulamadan almayın. Bir sloganımızda kaybetmeden kayıt edin. Sizi bekliyoruz.

  2. Öncelikle TUZZLUK Ailesine bu konuyu açtıkları için teşekkür ederiz.Çalınmış yada kayıp olmuş bir bilgisayarı bulmak aslında artık çok daha kolay yolla da bulunabiliyor. http://www.kayitliurun.com sitesi tamda size hitap eden bir site. Temel mantığı çalınmış yada kayıp olmuş eşya ve araçları araştıran bir firma. Dedektif gibi ama insan değil çalınan yada kayıp olan eşyaları buluyorlar. Ayrıca site sadece kayıp çalıntı eşya dışında. Kullanmakta olduğumuz eşyaları ve araçları da güvene almak için kendi adınıza kayıt edebileceğiniz bir sistem barındırıyor. Tüm mağdurların dertlerine deva olmaya çalıyoruz. İster mağdur olun ister tedbir alma amacı ile herkesi Kayıtlı Ürün Ailesine Bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın