Burcuna Göre Stefan Zweig Kitapları

sTEFAN zWEiG

Burcuna Göre Stefan Zweig Kitapları

Burcuna Göre Stefan Zweig Kitapları … Burçların renkli dünyasından merhaba 🙂 Kitap okumak keyifli, astroloji burçlar dünyası da bir o kadar keyifli. Biz de bunları birleştirdik. En sevdiğim yazarlardan biri olan Stefan Zweig’ın bir çok kitabından sadece 12 tanesini seçtik ve burçlara dağıttık. Bu yazarın her kitabı birbirinden derin , birbirinden güzel ve etkileyici. Kesinlikle okumanızı öneririm. Kitap okumayı sevmeyenlere iki kat daha fazla öneririm. Çünkü onun kitaplarını okuduktan sonra kitap okumayı sevmiyorum diyemezsiniz 🙂

Diğer yazılarımız için tıklayın

İş Bankası yayınları kapakları o kadar güzel tasarlamış ki , kitapları okuduktan sonra nasıl çerçeveletmez insan. Hepsi birbirinden etkileyici resimler, sanki ünlü ressam elinden çıkmış gibi… İndigo Yayınlarının da kapakları çok güzel ama iş bankası kadar değil.

Yazar STEFAN ZWEİG Hakkında

Stefan Zweig, 28 Kasım 1881 tarihinde Avusturya- Viyana da dünyaya gelmiştir. Varlıklı bir ailede büyüyen Zweig, henüz küçük yaşta ciddi bir eğitim ile yetiştirilmiştir. İngilizce, Latince, Yunanca, Fransızca gibi dilleri konuşabilen Zweig, henüz lise çağlarından şiir yazmaya başlamıştır. I.Dünya Savaşı’nda gönüllü olarak arşiv memurluğu yaptı ve savaşın ardından ülkesine dönüp Salzburg’a yerleşti. Burada ilk eşi Frederike Von Winternit ile evlendi ve uzun bir süre burada yaşadı. Zweig, burada edebiyat alanındaki en üretken dönemini geçirdi. Birçok ünlü isimle tanıştı. Bu isimler arasında Thomas Mann, James Joyce gibi büyük realist ustaların yanında bilim-kurgunun babalarından biri sayılan Zaman Makinesi kitabıyla ünlü H.G Wells ve Also Sprach Zarathustra adlı muhteşem bestesiyle tanınan Richard Strauss da vardı.

Stefan Zweig

Koç

Korku

KORKU

Boğa

Geçmişe Yolculuk

GEÇMİŞE YOLCULUK

İkizler

Olağanüstü Bir Gece

OLAĞANÜSTÜ BİR GECE

Yengeç

Mecburiyet

MECBURİYET

Kitapların hepsi birer zaman makinesi. İcat edilsin diye beklemeyin yani 🙂

Aslan

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat

BİR KADININ YAŞAMINDAN 24 SAAT

Başak

Amok Koşucusu

AMOK KOŞUCUSU

Terazi

Bilinmeyen Bir kadının Mektubu

BİLİNMEYEN BİR KADININ MEKTUBU

Akrep

Yakıcı Sır

YAKICI SIR

Yay

Ay Işığı Sokağı

AY IŞIĞI SOKAĞI

Oğlak

Satranç

SATRANÇ

Kova

Bir Çöküşün Öyküsü

BİR ÇÖKÜŞÜN ÖYKÜSÜ

Balık

Mürebbiye

MÜREBBİYE

Youtube Kanalımıza Göz Atın

Resimler kaynak : https://www.iskultur.com.tr/yazarlar/stefan-zweig

Bir Cevap Yazın