BURCUNA GÖRE NEREYE YERLEŞMELİSİN? HANGİ İŞİ YAPMALISIN?

Burçlar en eğlenceli konuların başında gelmekte. Burçlarla ilgili yazılan her konu mutlaka okunuyor ve çeşitlendirilebiliyor. Bende özellikle büyük şehrin keşmekeşinden sıkılanlar, bir deniz kenarında yaşamak isteyenler, daha genç yaşta emeklilik hayali olan tası tarağı toplayıp ege de sahil kasabasına yerleşmek isteyenler için bir yazı yazmak istedim. Bu yazımı Datça’da geçirmenin verdiği keyifle, bir çok deniz kasabalarını burçlara göre uyarladım. Tabi ki öylesine rastgele seçimler yaptım, ama tesadüf diye bir şey yoktur diyenler için belki bir adım olur. J

KOÇ

Koç burcu genelde sinirli sinirli bir ruh halinde olduğu için ona sakin bir tercih yaptım. Çanakkale’de Assos u seçtim. İşletmeci kafası olan koç burcu burada kendine bir kamping işletmesi açabilir hatta onu glamping seviyesine çıkarabilir, huzur içinde burada yaşayabilir.

BOĞA

Boğa burcu biraz daha hareketli bir yerleri tercih eder herhalde diye düşündüm ve Çeşme’yi seçtim. Hem gezer hem eğlenir hem de ömür sürebilir Çeşme’de. Burada bir bar işletmesini alabilir boğa insanı bence.

İKİZLER

Her an ruh hali değişebileceğinden ikizler burcuna neresi olur bir düşünelim? Evet buldum ona Marmaris’ seçtim. Gündüz sakin koyları, gece hareketli eğlenceleri ile mutluluğu burada bulabilir. Küçük yerlerde yaşandığı için küçük şirin işler buluyoruz burçlara bence bir bisiklet kiralama yeri açabilir, sonrasında buna farklı deneyimler ekleyebilir.

YENGEÇ

Yengeç burçları için çok İstanbul dışı olmasa iyi olur sanki o yüzden Ağva’da yaşam sürebilir. Kontrolü kaybetmemesi, aile ve yakılarına her an ulaşabilmesi için zaman İstanbul’da akmaya devam etmeli. Bir butik otel işletmesi uygun olabilir. Çok detaylı olmayan sadece oda kahvaltı mesela.

ASLAN

Aslan burcuna Mersin Anamur tarafları olsun. Henüz turizm açısından çok  gelişememiş Mersin de Aslan burcundan başka kim çığır açabilir ki? Burada beş yıldızlı lüks bir otel işletebilir ve hem denizin, hem sakinliğin, hem de başarının keyfini çıkarabilir.

BAŞAK

Başak burcu için Seferihisar güzel bir tercih olabilir. Merkezi ama sahil, gözde ama küçük bir yer onun yaşaması için biçilmiş kaftan. Burada ev yemekleri yapan minnak bir dükkan olsa 3-5 masa onu mutlu etmeye yeter de artar bile.

TERAZİ

Alanya terazi için güzel bir seçim olurdu. Alanya’ da bir plaj işletmesi sahibi olabilir. Tüm gününü denize bakarak  geçirebilir. Fazla detay gerektirmeyen ama iyi iş yapabilir plaj işletmeciliğinde.

AKREP

Biraz hırçın ama sempatik akrepler Akyaka’yı tercih edebilir burada bir dövmeci, takıcı açabilir. Özgür ruhlarını dövmelerle kalıcı olarak taçlandırabilirler. Eve gerek olmadan sadece çadırda bile yaşayabilirler.

YAY

Yay burçları Ölüdeniz taraflarında bir balık restoranı işletebilirler. Misafirperver bir patron olup, Ölüdeniz’i canlandırabilirler. Salaş ama şık bir balık restoranında renkli masa sandalyeler ve rakı balık kokusu. Çeşit çeşit mezelerle bir marka olabilirler.

OĞLAK

Bu burç kesinlikle Datça’ya yerleşmeli. Orada deniz manzaralı bir evde homeofis çalışarak dünyanın en mutlu insanı olabilirler. Fazla kalabalık olmayan, ama masallardan fırlamış rüzgarlı Datça da sabah yürüyüşünü yapıp işlerini evlerinden halletmek onları ömür boyu burada tutabilir.

KOVA

Kova burçları Urla’ya ne dersiniz? Urla da el yapımı ürünler satabileceğiniz iskele de bir tezgah, denize bakan minik bir ev ve huzur. Her sabah denize günaydın diyerek, tezgah başında insanlara birşeyler satarak mutlu olabilirler.

BALIK

Balık burcunu hemen Bodrum’a  yerleştirelim. Bir de üzerine onlara bir balık malzemeleri satan dükkan açalım. Hem balık tutsunlar hem satsınlar hem yaşasınlar hem de burada ömürlerinin sonuna kadar mutlu olsunlar 🙂 nasıl?

Bir Cevap Yazın