Burçlarla İlgili Psikoastrolojik Tespitler :)

astrolojik

 

Burçlarla İlgili Psikoastrolojik Tespitler 🙂

Burçlarla İlgili Psikoastrolojik Tespitler :)… Astroloji özellikle bayanlar için önemli bir konu. İlgi çekici olması, gerçekliği ispatlanamamış olan tüyolar ile keyifli bir zaman geçirilmesini sağlar. Aşıksak burç uyumlarına bakarız, hoşlandığımız kişilerin burçlarına göre analizler yapar, sözde tanımaya çalışırız. Astroloji bu anlamda fazla popülaritesi olan bir alandır. Toplamda on iki tane burç vardır. Dünya’da ki kaç milyar insanı on iki kategoriye ayırmamız mümkün değil ama yinede benzer bir şeyler bulmak hoşumuza gider. Aslında burçların özelliklerinden çok baskın yönleriyle ilgileniriz. Mesela; oğlak inatçıdır. Balık burcu duygusaldır. Aslanlar lider ruhlu, kibirli kimselerdir. Bunun gibi her burçta baskın olarak öne çıkmış bir çok özellikler vardır. Sadece burçların genel özelliklerini bilmekle kalınmaz. Kadına ayrı, erkeğe ayrı yansır bu özellikler. Bir de yükselen burç kısmı vardır. Böylece artık burçlar on iki kategorinin dışına çıkmış olurlar. Çünkü daha karmaşık bir hal almıştır. Ve biz kadınlar karmaşıklığı çözmeye ve onları yorumlamaya bayılırız.

astrolojik

Burçları yorumlarken ki klişelerden bahsetmek istemiyorum. Tamamen günlük yaşamda karşılaştığım ve çevremdeki insanları baz alarak kişisel bir yorumlama yapacağım. Kısa kısa olarak gözlemlediğim bu yorumlar, sadece benim fikrimdir.

Şöyle ki;

Koç burcundan olanlar; hayatı ciddiye almayan, ama eğlencenin de dibine vuran bir davranış sergilerler. Koç burçlarından olanlar genelde güler yüzlü ve esprilidir. Bazıları yüksek sorumluluk bilincindeyken, bazıları için bu bilinçe ulaşmak felekle karşılaşıldıktan sonra gerçekleşiyor 🙂

Boğa burcundan olanlar; kinci bir tutum içindedirler. Ne istediğini bilir, seçenekler arasında kaybolmazlar. Budur der ve biter. Öyle kararsız haller ona terstir. Ne istediğini bileceksin arkadaş modundakiler genellikle bu burçtan çıkıyor.

İkizler burcunda ise iki farklı davranış göze çarpar. Biri fazlasıyla çapkın, gözü dışarıda, hovarda tutum sergilerken diğer davranışları toplumsal konulara fazla duyarlı, ciddi olunduğunda konferans verebilecek bir yapıdadır.

Yengeç burcuna gelecek olursak; kesinlikle bana göre en tehlikeli burçtur. Hayattan ne istediğini bilmezler. Duyguları sürekli değişir. Aşık olmuşsa sonuna kadar sever ama bu son emin olun sandığınız kadar uzak değildir. Kelebek ömrü kadar bile sürebilir. Sahiplenici tutumları ise duruma göre değişir Ya da işine göre değişir. Kesinlikle etkileyici bir yanları vardır. Sanırım şeytan tüyü dedikleri o bahsedilen tüy on iki burç arasından yengeç burcuna düşmüş.

Aslan burcu pek aşkla ilgisi olmayan kafasını liderlik konularına takmış olan bir burçtur. İş hayatı fazla önemlidir. İkinci olmak aslan burcuna göre değildir. Fazla sinirlilerdir. Aslan burcuna aşık olduysanız sadece her başarılı erkeğin arkasında bulunan o kadın konumunda olabilirsiniz. Fazla romantizm beklemeyin yani.

Başak burcuna geldiğimizde, romantizme merhaba dersiniz. Sevdiğini el üstünde tutar, sürprizler yapar. Başak burcu erkeğinden kesinlikle; ” Ben anlamam o işlerden.” lafını duyamazsınız. Çünkü anlar 🙂 ama bazen ısrarcı tavırları sizi sıkabilir.

Devam ediyoruz 🙂

Terazi burcuna geldik. Terazi burcunda ilk görünen şey terazideki kefeler arasındaki dengesizlik. İyi ve kötü yanları olan kefelerden biri ağır basıyorsa dua edin de, iyi kısmın kefesi ağır bassın. Yoksa işiniz zor. Etkilemek kolay ama elde tutmak zordur. Aklı hemen başkalarına ya da başka şeylere kayıverir. Biraz egosu yüksek bir burçtur. İlk kıvılcımların olduğu zamanlar sizi büyüleyebilir.

Akrep burcunda ketumluk ve sahiplenicilik çok fazladır, ama ayran gönüllü olmaları pek hoş karşılanmaz. Cazibenin astrolojik halidir kendileri. Sözlerine sadıktırlar. Söz veriyorsa tutar, vermiyorsa bil ki yapmayacaktır.

Yay burcu sıradan, huzurlu bir yaşam için çabalar. Evlen ve aile kur. Yine de bu sakinliğin içinde şaşırtıcı şeyler yaşayabilirsiniz. Yay gibi geri gider, gider, gider ve sabit durduğu ilk anda öne atılıverir. Havalı burçtur vesselam 🙂 çok havalıların havasını indirme yetkisi bu burca verilmiştir :)))

Oğlak burcu ise inatçı derler ya, aslında herkes kadar inatçıdır. Yani körü körüne saçma bir konuda inat etmek çünkü mantıklı ve sağduyuludur. Soğuk görünürler, laf cambazıdırlar ve bazen de sıkıcı. Ama oğlak burcu buz dağının görünen kısmıdır. Görünmeyen kısmını sadece hak eden öğrenebilir. Sihirli bir dünyaya hoş gelirsiniz o zaman.

Kova burcu iyi niyetlidir. Biraz da şımarıktır. İyi arkadaş, iyi sevgili denebilir. Fazla konuşurlar ve senin konuşmandan yana değildirler. Seçeneklerin hepsi denendikten sonra aradan seçim yaparlar. Yani kova burcu sevgiliniz on yıl sonra gelir ve sizi sevdiğinizi söylerse bilin ki tüm seçenekler denenmiş ve en uygun olanı seçilmiştir. Tabi bu uygunluk kalple mi mantıkla mı ilgili bilemezsiniz.

Balık burcu duygusal derler ama sadece öyle görünmek isterlerse. Aslında gizli psikopatlar hep bu burçtan çıkar. Bencillik vardır. Ama sevdiyse tamamdır. Gözlerinizi kapatıp aşkın tadını çıkarırsınız. Çünkü gözleriniz kapalıyken yapılaması gereken her şey yapılmış olur sizin için.

Bir Cevap Yazın