Bilgisayardan Whatsapp Kullanmak

Bilgisayardan Whatsapp Kullanmak

Bilgisayardan Whatsapp Kullanmak… Uzun uzun mesaj yazmak ve birden fazla kişiyle görüşmek cep telefonundan mümkündür ancak ; Bilgisayarınızdan whatsapp kullanmak tam ekran boyutlarında daha güzel olur. WhatsApp, hizmetini bir bilgisayarda kullanmak için iki farklı yol vardır: Windows ve OS X için WhatsApp Web veya masaüstü uygulamaları

Bir bilgisayarda WhatsApp kullanırken, telefonunuzun hala bir veri veya Wi-Fi bağlantısı olması gerekir. Çünkü platform aslında akıllı telefonunuzdaki uygulamayı yansıtıyor. Örneğin,  başka bir ülkede seyahat ediyorsanız ve telefonunuzun bağlantısı yoksa, WhatsApp’ı başka bir cihazda kullanamazsınız demektir.

Whatsapp Web Kurma

Android ve Windows Phone için; Telefonunuzdan whatsapp uygulamasını açın , sağ üst köşedeki üç noktaya basın, Whatsapp Web yazısına basın. Kameranız açılacaktır. Bilgisayarınızdan https://web.whatsapp.com/ adresine gidin ve telefonunuzdan QR kodunu okutun.

IPhone için; Telefonunuzdan whatsapp uygulamasını açın , ayarlar whatsapp web yazısına basın. Kameranız açılacaktır. Bilgisayarınızdan https://web.whatsapp.com/ adresine gidin ve telefonunuzdan QR kodunu okutun.

Whatsapp Web düzeni, daha büyük ölçekte mobil deneyimini yansıtıyor. Emoji, fotoğraf ve sesli notlar gönderebilir, kişi listenizi görüntüleyebilir ve bildirimleri bilgisayarınıza alabilirsiniz.

Bilgisayara Kurmak

Masaüstü uygulamasını kurmak WhatsApp Web’i kurmaya benzer, ancak bir istisna – önce uygulamayı indirip yüklemeniz gerekir.

  1. Whatsapp.com/download adresinden uygulamanın Mac veya Windows sürümünü indirin .
  2. Mac kullanıcılarının dosyayı unzip açtıktan sonra WhatsApp’ı Applications klasörüne taşımaları gerekecek.
  3. Windows kullanıcılarının EXE dosyasını çalıştırmaları ve komutları takip etmeleri gerekecek.
  4. Uygulama başlatıldığında WhatsApp telefon uygulamasıyla taramanız için bir QR kodu göreceksiniz. Kodun hemen altında, o tarama seçeneğini uygulamada bulmanıza yardımcı olacak talimatlar görürsünüz. Örneğin, iOS uygulamasında, dokunun Ayarları sonra, WhatsApp Web .
  5. Kodu taradıktan sonra, WhatsApp iletilerinizi telefonunuzda ve tarayıcıda görebilirsiniz. Telefonunuz için bir Wi-Fi bağlantısına ihtiyacınız yoktur, ancak çok fazla mobil veri kullanmamak için WhatsApp Wi-Fi üzerinden bağlanmayı önermektedir.

Whatsapp Web düzeni, daha büyük ölçekte mobil deneyimini yansıtıyor. Emoji, fotoğraf ve sesli notlar gönderebilir, kişi listenizi görüntüleyebilir ve bildirimleri bilgisayarınıza alabilirsiniz.

Uygulamayı yüklendikten veya Web arayüzüne giriş yaptıktan sonra, bilgisayarınıza erişimi olan herkes, oturum açtığınız sürece WhatsApp görüşmelerinizi görüntüleyebilir. Bilgisayarınız şifre korumalıysa, büyük olasılıkla bu büyük bir şey değildir . Ancak, bir ortak bilgisayardan WhatsApp Web’i kullanırsanız, işiniz bittiğinde oturumunuzu kapatın.

WhatsApp Web’den sizinki olmayan bir bilgisayardan çıkış yapmayı unutursanız veya birisinin hesabınıza eriştiğinden şüpheleniyorsanız, QR Kodunu taramak için kullandığınızla aynı ayarları sayfasını ziyaret ederek tüm etkin oturumlardan çıkış yapabilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın