Aura Fotoğrafı Çekimi / Ruhun Fotoğrafını Çekmek Mümkün mü?

Aura Fotoğrafı Çekimi

Aura Fotoğrafı Çekimi… Ruhumuzun fotoğrafını çekmek, herhalde herkesin isteyeceği bir şeydir. Oldukça marjinal, mistik ve gizemli olan bu aura rengi fotoğrafı kesinlikle herkesin aile albümü içinde olmalı 🙂 Gizemli ışık saçan saçan, çoğunda da renk şöleni oluşan fotoğrafları görmüşsünüzdür. Bu fotoğraflara Kirlian Fotoğraf denir. Yani Aura Rengi Fotoğrafı…İsmini  bilimle ilgilenen ve üzerinde çalışmalar yapan bir çiftten almıştır. Bu fotoğraflar, kimileri için hiç bir anlamı olmayan fotoğraflardır. Bazıları ise görüntülerden saçılan elektrik akımından oluşan görüntüler olduğunu savunmaktadır. Bu görüntüler özel şartlar altında, yüksek elektrik yüklü ortamlarda elde edilmektedir. Bir başka sav ise daha mistik olduğuna dairdir. Bu tezi savunanlar için her canlı da bulunan bu ışık selinin adı, hayat aurasıdır. Sadece canlı değil, cansız olan varlıklardan da yayılan bu ışıklar, çok eski zamanlardan beri bilinmekteydi. Her kültürün kendi efsane ve hikayelerinde bu gizemli ışıklardan sıkça bahsedilmiştir, Günümüzde bile filmlere mistik olaylara konu edilmiştir.

aura resmi
Bu hayat aurası geçmişte yunanlılarda, gemicilerin koruyucusu olarak dile getirilmiş. Bu ışık, tanrıların gemicileri koruduğunun alametiymiş. Şimşekle birlikte güverteye yansıyan bu ışıklar, o dönemde tanrısal olarak ifade edilmişler. Daha sonra üzerinde çalışıldığında bu ışığın aslında, aşırı elektrik yüklenmiş atmosferin deşarj gerçekleştirilmesi sonucu ortaya çıktığı fikrinde buluşulmuştur. Eski mısırlı, hintli, çinli, kızılderili ve hindu halkları tarafından, hayat ışığı olarak tanımlanan aura hala günümüzde savunulan bir görüştür.


Hayat auranız ne renk? Auraya göre karakter tahlili ya da duygu durumunuza gören aura renginiz, karakteriniz hakkında bilgi verebilmektedir. Eğlenceli olan bu testler, çoğu zaman keyifli zaman geçirmelik olsa da aslında kirlian fotoğraf makinesi ile aura rengini öğrenmek mümkün olmaktadır. Bu fotoğraf makinesinin yapımında oldukça ilerleme kaydeden Tesla, bu fotoğraf çekimi için büyük bobin ve yüksek elektrik akımlarından yararlanmıştır. Günümüzde ise, Amerika ve Rusya özel ve devlet imkanları ile bu konu üzerinde yoğunlaşmıştır. Ruhunun fotoğrafını çekmek isteyenler için iki farklı metot bulunmaktadır. Fakat bu metotları uygulamak, maliyet açısından ve uygulama açısından birçok zorluğu da beraberinde getirmektedir. Yüksek akım kaynakları, elektrik yüklü plakalar ve dev bobinlerden bahsedildikten sonra metotları yazmaya gerek görmedim 🙂 Fakat aura renkleri eğlenceli bir bilgi olur diye düşündüm ve onu da yazmaya karar verdim 🙂 Ona da bir göz atın derim 🙂

 

Bir Cevap Yazın