360 Derecelik Fotoğraf Facebook’a Nasıl Yüklenir?

Facebook’a 360 Derecelik Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

360 Derecelik Fotoğraf Facebook’a Nasıl Yüklenir?… Normal fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla paylaşmanız geçmişte kalan bir şeydir – geleceğin fotoğrafları, etkileşimli resimler etrafında dönmesi. Facebook’ta olup biten olaylara bakarken , etkileşimli fotoğraflar görüyorsunuzdur.Bu fotoğrafların tamamına bakabilmek için hareket ettirmeniz gerekiyor. 360 derecelik fotoğraf görüntüleme eğlencelidir ve bunu gerçekleştirmeniz için pahalı ekipmanlara ihtiyacınız yok. Kendi etkileşimli fotoğraflarınız için özel kameraya yada 360 derecelik fotoğraf uygulamasına bile ihtiyacınız yok.

Telefounuz Daha İyi Bir Seçim

Facebook özelliği ile çalışacak telefon yada tabletinizin olması yeterli Facebook’a göre iphone 4s, ipad 2 mini veya ipad air modellerinden daha yeni olan herhangi bir iphone cihazında çalışacak. Android telefonlar için ise liste bi hayli uzun Samsuung Galaxy S5, Galaxy Note 3 ve daha yeni aygıtlarında çalışıyor. Samsung harici , android uyumlu cihazlar Google Kamera uygulamasını kullanabilir.(şimdilik Türkiye’de kullanılmıyor bu özellik)

Normal olarak herhangi bir 360 derecelik fotoğraf Facebook’ta çalışmaz, peki bu işin sırrı nedir?

Bir panaroma fotoğrafı için cihazınızın kamerasını kullanmalısınız.Muhtemelen daha önce çekmiş olduğunuz 360 derecelik fotoğrafınız vardır. Facebook fotoğrafları , 100 derece veya daha büyük fotoğraflarları kullanacağını belirtiyor.Bu yüzden deneme yanılma yapmanız gerekiyor.

Facebook’a panorama fotoğrafı yüklemek için , diğer tüm fotoğraflarınızı yüklediğiniz gibi aynı yöntem kullanılıyor. Facebook’a giriş yapın, fotoğrafa seçin,dokunun,paylaşın bu kadar . Aynı anda birden fazla panorama fotoğrafı yükleyemezsiniz.

Fotoğraf yükledikten sonra, başlangıç görünümünü değiştirmek istiyorsanız, fotoğrafı bir bilgisayarda düzenleyerek yapabilirsiniz.Tel örgü simgesi simgesini ve ardından fırça simgesini tıklayın.Fotoğrafı, başlangıç görünümünün olmasını istediğiniz yere sürükleyin ve ardından kaydet’i tıklayın.

İsterseniz 360 derecelik bir fotoğrafı tekrar bir panorama fotoğrafına geri döndürebilirsiniz. Tekrar tel kafes üzerine tıklayın, ardından boya fırçasını seçin, ardından Bu resmi 360 fotoğraf olarak görüntüle’nin yanındaki kutunun işaretini kaldırın ve Kaydet’i tıklayın. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, Facebook’ın 360 derece fotoğraflar için bir destek sayfası var.

Bir Cevap Yazın